Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Naruszono prawo wyborcze

Naruszono prawo wyborcze

Jerzy M. Majewski, prawnik z Poznania, złożył do Rzecznika Praw Obywatelskich wniosek, w którym domaga się zbadania sprawy niezarejestrowania list kandydatów Nowej Prawicy we wszystkich okręgach wyborczych. J. Majewski w uzasadnieniu swojego wniosku podkreślił, że niezarejestrowanie Nowej Prawicy we wszystkich okręgach powoduje, że w dniu wyborów nie będzie on mógł oddać głosu w okręgu, w którym zamieszkuje na kandydatów tego Komitetu. Wniosek oraz szczegółowe uzasadnienie prawne naruszenia przez PKW prawa wyborczego (sporządzone już w odpowiedzi na argumentację PKW przekazaną do Sądu Najwyższego) znajduje się na: http://maclawyer.pl
Oczywiście upoważniam wszystkich, którzy uważają, że PKW naruszyła ich prawa obywatelskie do skorzystania z mojego wniosku jako wzoru. RPO ma obowiązek zająć się sprawą bez względu na to ile takich wniosków zostanie złożonych. Oczywiście nie wiadomo, kiedy się tym wnioskiem zajmie.
Wniosek można przesłać do RPO elektronicznie lub zwykłym listem. Każdy, kto uważa że jego prawa obywatelskie zostały naruszone i podziela moją argumentację może swobodnie złożyć taki wniosek. Jednakże nie zachęcam do robienia specjalnej akcji składania wniosków. Mogłoby to być wykorzystane dla potraktowania składanych wniosków jako „akcji politycznej” a idzie o ochronę indywidualnych praw obywatelskich.
Pozdrawiam Jerzy M. Majewski

Sprawdź także

RPO u Marszałka

4 grudnia 2023 r. rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek rozmawiał z marszałkiem Sejmu RP X …