Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Naszym wzorem Kim Dzong Un

Naszym wzorem Kim Dzong Un

Jakie państwo, takie prawo. Jakim państwem jest Polska? Kropkę nad „i” postawi Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich. Widać jednak wyraźnie, że partia, która ma w nazwie prawo i sprawiedliwość, które to jednak pojęcia interpretuje tak jak chce, a w praktyce szerzy nietolerancję i pogardę dla prawa; jest już bardzo blisko reżimów Putina, Łukaszenki, Kim Dzong Una czy Roberta Mugabe. Tylko czekać, aż zostanie reaktywowana Bereza Kartuska. Na czele jedynego polskiego obozu koncentracyjnego powinien stanąć Joachim Brudziński, on potrafi i edukować i reedukować. Aż strach się bać.Co się dzieje w Korei i Zimbabwe. Otóż suweren koreański ukarał nieprawomyślnych polityków, a suweren Zimbabawe aresztował olimpijczyków, którzy nie zdobyli medali. Czy PiS pójdzie tą droga? Wiele na to wskazuje.
Rozstrzelany otóż został wicepremier i minister edukacji Kim Jong Dzin Przedstawiciel władz w Seulu powiedział anonimowo, że wyrok śmierci na wicepremierze wykonano w lipcu. Był oskarżony o „antypartyjną i antyrewolucyjną agitację”. Jak poinformowało południowokoreańskie ministerstwo ds. zjednoczenia narodowego, dwóch innych przedstawicieli północnokoreańskich władz zostało wysłanych na reedukację, w tym urzędnik odpowiedzialny za sprawy międzykoreańskie Kim Jong Czol.
Natomiast prezydent Zimbabwe Robert Mugabe nakazał aresztowanie 27 z 31 olimpijczyków z Rio de Janeiro, gdyż spisali się poniżej jego oczekiwań. Kary uniknęło tylko czworo z nich – to pływacy, którzy trenują w USA i nie wrócili do kraju. W gronie tych ostatnich jest najbardziej znana reprezentantka Zimbabwe, mieszkająca w USA pływaczka Kirsty Coventry. To ona, siedmiokrotna medalistka IO (dwukrotnie złota z Aten i Pekinu na 200 m grzbietem), zajęła w Rio de Janeiro najwyższe miejsce spośród sportowców tego kraju – była szósta w wyścigu na 200 m grzbietem. – Jeśli sportowcy nie byli zdolni do poświęceń i walki o medale, nawet te „najgorsze” – brązowe, czy miejsca 4-5, czego dokonali zawodnicy z sąsiedniej Botswany, to znaczy, że zmarnowali państwowe pieniądze – powiedział 92-letni Mugabe, rządzący państwem w autorytarny sposób od 1980 r.

Sprawdź także

Księża wyręczają biskupów

Niezwykła akcja zwykłych księży, zakonników i sióstr zakonnych. Stanęli po stronie ofiar pedofilii i nadużyć …