Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Nauka o sexie zmieni płeć

Nauka o sexie zmieni płeć

Prof. Wojciech Sadurski:”Fundamentalista-fanatyk katolicki, Mikołaj Pawlak, powołując się na śmieciowe źródła szerzy publicznie kretyńskie teorie spiskowe. I poucza, że LGBT jest niezgodny z patriotyzmem. Normalne? Tak, wszędzie, tylko nie wszędzie ma urzędowy tytuł ze słowami „rzecznik praw dziecka…”.


Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, gościł w jednym z programów w TVN 24. Mężczyzna zgodził się z tym, że w Polsce żyją członkowie społeczności LGBT.

„Ja jestem w stanie zgodzić się z tym, że są osoby LGBT. Są. Jest środowisko osób LGBT. (…). I tak jest, i nie neguję tego” – stwierdził znany z konserwatyzmu RPD. Wypowiedź stanowiła komentarz do homofobicznych wypowiedzi obozu władzy. Skrajnymi wypowiedziami zabłysnęła ostatnio m.in. kurator oświaty Barbara Nowak, która twierdziła, że środowiska LGBT dążą do tego, aby „zniszczyć świat”. W podobnym tonie wypowiedział się inny kurator, Grzegorz Wierzchowski, sugerujący na antenie Telewizji Trwam istnienie niebezpiecznego „wirusa LGBT”.

Pawlak stwierdził, że nie należy tak mówić ze względu na szacunek dla ludzi. Podkreślił przy tym, iż „ideologia LGBT” nie jest zgodna z „polskim patriotyzmem”. „(…) sposób rozprzestrzeniania się pewnej idei, która nie jest zgodna z tym tradycyjnym polskim rozumieniem chociażby patriotyzmu, nie jest dobry” – ocenił.

„I ta idea, o której pan dosyć mgliście mówi, to jest idea sprzeczna z polskim patriotyzmem?” – dopytał go dziennikarz prowadzący program w stacji TVN 24. „Jeżeli jest prezentowana przez takie osoby, o których ostatnio też głośno słychać – chociażby osoba Michała Sz. czy Margot, jak się tam nazywa…” – odpowiedział RPD.

To jednak nie koniec, bo Pawlak zabrał też głos ws. edukatorów seksualnych. Oskarżył ich o to, że „wychwytują dziecko gdzieś rozchwiane, zaniedbane” po to, by podać mu „jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć”. Taki proceder odbywa się rzekomo bez wiedzy rodziców dziecka i bez zgody lekarzy.
Zostań patronem KODUJ24.PL

O ile Pawlak widzi zagrożenie w „ideologii LGBT” i pracy edukatorów seksualnych, to nie dostrzega go w powrocie dzieci do szkół w trakcie pandemii koronawirusa.

Cóż, RPD po raz kolejny pokazał, że jest osobą o poglądach ultrakonserwatywnych. Zamiast bronić dzieci, staje on w obronie skrajnie prawicowej i skrajnie religijnej ideologii. Człowiek o takich poglądach nigdy nie powinien sprawować urzędu RPD.

Źródło: wyborcza.pl/koduj24.pl

Sprawdź także

Pazerność M.Manowskiej

Zdaniem I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Manowskiej, tenże SN, którym kieruje, ma wobec niej …