Finansowanie pomostowe
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Neofaszyści mogą bezkarnie bić kobiety

Neofaszyści mogą bezkarnie bić kobiety

Decyzję o umorzeniu postępowania podjęła prokurator Magdalena Kołodziej z warszawskiej prokuratury. ? ?Możesz kopać, pluć, deptać. Możesz za ręce, nogi i szyję wlec kogoś po asfalcie. Jeśli jesteś neofaszystą, nie masz się przy tym czego bać. Nie będzie to przecież agresja, tylko niezadowolenie. Nie będzie to przemoc. A na pewno nie będzie to

naruszać interesu ogółu. Masz na to dowód w postaci orzeczenia prokuratury. To uzasadnienie jest kolejnym argumentem na to, że w naszym kraju jest przyzwolenie na przemoc? ? napisała na Facebooku Zofia Marcinek, jedna z kobiet, która 11 listopada próbowały zatrzymać Marsz Niepodległości.
Działaczki Obywateli RP i Warszawskiego Strajku Kobiet były przez narodowców popychane, wyzywane i szarpane, próbowano wyrwać im transparent z napisem ?Faszyzm stop?. Zostały wyniesione z trasy marszu przez jego uczestników ? jedną z nich upuszczono, rozbijając jej głowę. Konieczna była pomoc pogotowia. Kobiety zawiadomiły prokuraturę, która rozpoczęła śledztwo w sprawie pobicia, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważania. Teraz ? po 10 miesiącach ? prokurator Magdalena Kołodziej uznała, że śledztwo należy umorzyć. W kuriozalnym uzasadnieniu napisała, że kopnięcia, popychanie i zniewagi ?oceniane obiektywnie wskazują na to, że nie były one objęte umyślnością. Zamiarem atakujących nie było pobicie pokrzywdzonych, lecz okazanie niezadowolenia, że znalazły się one na trasie ich przemarszu?. Kołodziej napisała również, że ?umiejscowienie obrażeń wskazuje, że przemoc ze strony napastników nakierowana była na mniej newralgiczne części ciała, więc nie można mówić, aby zamiarem atakujących było narażenie poszkodowanych na niebezpieczeństwo?. Pani prokurator ? mimo że dysponowała nagraniami ? stwierdziła, że ?o pobiciu nie można mówić w kontekście usuwania pokrzywdzonych z trasy przemarszu. Analiza zabezpieczonych nagrań nie wskazuje, by (…) zastosowana była wobec (wynoszonych) przemoc fizyczna? . Zdaniem prokuratury ? ?przestępstwa będące przedmiotem oceny nie naruszają interesu ogółu?.
Źrodlo:OKO.press. pl. Tam też więcej

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …