Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Nie będzie eksmisji na bruk

Nie będzie eksmisji na bruk

16 listopada 2011 roku wchodzi w życie ustawa dotycząca problematyki związanej z wykonywaniem sądowych orzeczeń o eksmisji, w tym obowiązki gmin w zakresie wskazania i dostarczania tymczasowych pomieszczeń osobom, wobec których orzeczono opróżnienie lokalu, a nie przysługuje im lokal zamienny lub socjalny. Uchwalona w dniu 31 sierpnia 2011 r. ww. ustawa o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz ustawy ? Kodeks postępowania cywilnego wprowadza zmiany dotyczące problematyki związanej z wykonywaniem sądowych orzeczeń o eksmisji, w tym obowiązki gmin w zakresie wskazania i dostarczania tymczasowych pomieszczeń osobom, wobec których orzeczono opróżnienie lokalu, a nie przysługuje im lokal zamienny lub socjalny.
Nowelizacja tych ustaw stanowi również wykonanie postanowienia sygnalizacyjnego Trybunału Konstytucyjnego skierowanego do Sejmu o dokonanie zmian przepisów regulujących postępowanie egzekucyjne prowadzone przez komornika. Ponadto zaostrzono przepisy dot. sprawców przemocy w rodzinie, wobec których orzeczono w wyroku eksmisję z rodzinnego domu ? będą oni trafiać do noclegowni. Zmieniono też przepisy dot. wykonywania umów najmu pomieszczeń tymczasowych.
Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę 6 października.

Sprawdź także

Lex Super Omnia

Apel Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia do przedstawicieli władzy ustawodawczej Stowarzyszenie Prokuratorów …