Finansowanie pomostowe
Strona główna / Temat Tygodnia / „Sankcje” TS UE obowiązują

„Sankcje” TS UE obowiązują

– „Kaczyński zapomniał, że od orzeczeń TSUE nie przysługuje żadne odwołanie, bo są ostateczne (Albo nigdy tego nie wiedział)” – skomentował na Twitterze analityk prawny FOR Patryk Wachowiec. Chodzi o zapowiedziane przez prezesa PiS odwołanie od decyzji unijnego Trybunału, który zawiesił ustawę o Sądzie Najwyższym. Sędziowie, którzy zostali w myśl jej postanowień wysłani na emerytury, mogą wrócić do orzekania.

Internauci komentowali zapowiedź Kaczyńskiego. – „On ma doktorat (tak jak PAD), więc o prawie nie ma zielonego pojęcia”; – „Szeregowy Poseł Jarosław się odwoła … ale jak nie pełni w Państwie żadnej funkcji, to w czyim imieniu ? … swojego kota ??”; – „Lepiej kierować od razu odwołanie na Sąd Ostateczny”; – „W czasach, kiedy zdobywał wykształcenie nie było jeszcze Unii”. Jeden z internautów przypomniał, jak brzmiał temat pracy doktorskiej Jarosława Kaczyńskiego. – „Temat doktorskiej: „Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”. Praktykować nie miał okazji”.

Źródło: Twitter

Sprawdź także

Europa wyklucza neo-KRS

Europejska Sieć Rad Sądownictwa podjęła decyzję o usunięciu z szeregów stowarzyszenia polskiej Krajowej Rady Sądownictwa. …