Finansowanie pomostowe

Nie mordujmy żyraf

Tess zabiła tę żyrafę dla rozrywki, fetując „polowanie marzeń”. Ale właśnie teraz mamy wyjątkową szansę przekuć tę tragedię w plan ocalenia żyraf przed unicestwieniem. Zawalczmy o międzynarodowy plan ochrony tych pięknych zwierząt na zbliżającym się światowym szczycie, zanim stracimy ich jeszcze więcej. Stosowny apel jest na stronie Avaaz. Milion z nas podpisało petycję w zaledwie kilka dni — niesamowite! Zróbmy wszystko, by nasz apel był jeszcze głośniejszy przed rozpoczęciem szczytu

To zdjęcie roześmianej kobiety nad zwłokami zabitego zwierzęcia obiegło internet. Ale właśnie teraz mamy wyjątkową szansę przekuć tę tragedię w plan ocalenia żyraf przed unicestwieniem.
Wiosną przedstawiciele krajów całego świata spotkają się na szczycie poświęconym ochronie zwierząt. Właśnie tam, po raz pierwszy w historii, pięć krajów Afryki zaproponuje dodanie żyraf do listy gatunków chronionych. Byłby to pierwszy, ale olbrzymi krok na drodze do zapewnienia żyrafom bezpieczeństwa – krok niezwykle potrzebny, bo populacja tych zwierząt spadła już o 40%.
Do wszystkich państw konwencji CITES:
„Apelujemy o umieszczenie żyraf na liście gatunków chronionych objętych konwencją CITES, o ustanowienie i ufundowanie w całej Afryce planu ochrony żyraf, który pomoże odtworzyć ich populację i zabezpieczyć ich siedliska, a także o wspieranie lokalnych społeczności, które żyją w bezpośrednim sąsiedztwie naszych najwyższych przyjaciół w królestwie zwierząt.”
Dopiero zaczynamy się dowiadywać, jak inteligentne są żyrafy i jak bogate mają uczucia. Czy wiecie, że porozumiewają się ze sobą mruczeniem? Obrzydliwe zdjęcie Tess wywołuje globalne oburzenie, bo w głębi serca ludzie wiedzą, że zwierzęta zasługują, by je traktować z godnością.
Nowe przepisy nie położą kresu polowaniom dla sportu, ale wprowadzą surowe regulacje dotyczące handlu trofeami i częściami ciała zabitych zwierząt. Żyrafy potrzebują także ochrony przed kłusownikami i utratą siedlisk. Podpisz apel – to pierwszy krok na drodze do ich pełnej ochrony. Zażądajmy natychmiastowych działań dla ratowania tego gatunku na światowym szczycie ochrony zwierząt w maju!

Jak dotąd żyrafom nie poświęcało się dużo uwagi. Jednak teraz ich populacja gwałtownie spada, więc trzeba bić na alarm. Rozgłośmy tę petycję na cały świat i niech nasze rządy pójdą za jej ciosem.

Życie na Ziemi to najcenniejszy skarb – a gdziekolwiek spojrzeć, ginie coraz więcej wspaniałych zwierząt. To wielka tragedia. Tym bardziej, że dopiero dziś zaczynamy odkrywać ich niesamowitą rolę w podtrzymywaniu życia biologicznego na świecie. Walczyliśmy już o słonie i orangutany – czas upomnieć się o żyrafy.

Z nadzieją i determinacją,
Christoph, Sarah, Martyna, Rewan, Joseph, Rosa i Jenny wraz z całym zespołem Avaaz

 

 

 

Sprawdź także

Policja może nadal bić

Żeby biło się lepiej. Nie będziesz miał prawa do adwokata zaraz po zatrzymaniu przez policję”Przepisy …