Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Nie pogłębiać chaosu

Nie pogłębiać chaosu

Sędzia Krystian Markiewicz, prezes SSP Iustitia: Należy spodziewać się, że Sąd Najwyższy podzieli zastrzeżenia TSUE. Apelujemy do sędziów obecnej KRS, aby powstrzymali się od orzekania. Dobro obywateli jest najważniejsze. To będzie dojrzała, sędziowska decyzja. Ta kwestia musi jednoznacznie zostać przesądzona przez SN – powiedział Krystian Markiewicz. Sędzia „Iustitii” dodał, że Sejm i Senat muszą podjąć pracę ws. nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

  • Wybór członków musi być dokonywany przez sędziów, a nie polityków. To kwestia odpowiedzialności za państwo. Nie ma wątpliwości, że postępowania dyscyplinarne powinny zostać wstrzymane. Lepiej jest poczekać i wstrzymać się od wyroku niż pogłębiać chaos w Polsce – dodał.
  • Jeśli Sąd Najwyższy potwierdzi, że Izba Dyscyplinarna SN jest powołana niewłaściwie, to będzie problem prawny. Realne będzie wznowienie postępowań. Będą one musiały być kontynuowane przez prawidłowo wybranych sędziów. Prawdopodobne zajmą się tym izby karne – zakończył Markiewicz.

Sprawdź także

Kto na RPO?

Prof. Adam Strzembosz I Prezes SN:Wybór RPO: Prof. Strzembosz apeluje do wykładowców prawa o poparcie …