Strona główna / Listy / Nie spłacę kredytu

Nie spłacę kredytu

Bardzo dobrze, że chociaż POPRAWNY nie uległ ogólnopolskiemu zauroczeniu lekarką z Krakowa, która rozdawała swoim podopiecznym bezpłatne recepty, mimo iż ci nie mieli do nich jakiegokolwiek prawa. Sama jestem prawnikiem i nie wiem jaki wydałabym wyrok, ale uniewinnienie to chyba przesada. Być może przydałaby się jakaś dyskusja z udziałem fachowców i zwykłych ludzi.

To fakt, że pani doktor wyłudzonych pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia nie przeznaczyła na swoje cele, ale kto te pieniądze zwróci? A co by było, gdybym wzięła w banku kredyt i wszystkie pieniądze rozdała tym, którym brakuje pieniędzy na spłatę kredytu. Obiecuję, że złotówki nie przeznaczyłabym dla siebie. Czy sąd też by mnie uniewinnił? Śmiem wątpić.
Hieny z banków to jednak nie lekarze, którzy często mają odruchy humanizmu i czasami sobie przypominają słowa przysięgi Hipokratesa. Bankowcy nie odpuszczą ani złotówki. To znaczy, inaczej. Gdybym była politykiem i nie mogła oddać wziętego na kredyt miliarda złotych, bank by to uznał za nietrafiony kredyt i go umorzył, ale że jestem zwykłą poznanianką , to wynajęci goryle z agencji windykacyjnych ścigaliby mnie do końca moich dni. Dziękuję za odważny artykuł.
Lucyna Wierzbicka, Poznań

Sprawdź także

Rejs po Jezioraku

XXX Ogólnopolski Rejs Adwokacki im. adw. Marii Budzanowskiej odbędzie sie 2–5 czerwca 2022 roku. Okręgowa …