Strona główna / Listy / Nie spłacę kredytu

Nie spłacę kredytu

Bardzo dobrze, że chociaż POPRAWNY nie uległ ogólnopolskiemu zauroczeniu lekarką z Krakowa, która rozdawała swoim podopiecznym bezpłatne recepty, mimo iż ci nie mieli do nich jakiegokolwiek prawa. Sama jestem prawnikiem i nie wiem jaki wydałabym wyrok, ale uniewinnienie to chyba przesada. Być może przydałaby się jakaś dyskusja z udziałem fachowców i zwykłych ludzi.

To fakt, że pani doktor wyłudzonych pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia nie przeznaczyła na swoje cele, ale kto te pieniądze zwróci? A co by było, gdybym wzięła w banku kredyt i wszystkie pieniądze rozdała tym, którym brakuje pieniędzy na spłatę kredytu. Obiecuję, że złotówki nie przeznaczyłabym dla siebie. Czy sąd też by mnie uniewinnił? Śmiem wątpić.
Hieny z banków to jednak nie lekarze, którzy często mają odruchy humanizmu i czasami sobie przypominają słowa przysięgi Hipokratesa. Bankowcy nie odpuszczą ani złotówki. To znaczy, inaczej. Gdybym była politykiem i nie mogła oddać wziętego na kredyt miliarda złotych, bank by to uznał za nietrafiony kredyt i go umorzył, ale że jestem zwykłą poznanianką , to wynajęci goryle z agencji windykacyjnych ścigaliby mnie do końca moich dni. Dziękuję za odważny artykuł.
Lucyna Wierzbicka, Poznań

Sprawdź także

Radcy na Pol’and’Rock 2024

Tradycją staje się uczestnictwo radców prawnych w Pol’and’Rock Festivalu, dlatego również w tym roku nie …