Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Znaleźć sprawców pobicia

Znaleźć sprawców pobicia

W Warszawie sąd zadecydował, że prokuratura ponownie musi zbadać sprawę 14 kobiet, przywracając im tym samym szansę na sprawiedliwość.

To zdecydowanie krok w dobrą stronę dla ich sprawy. Tym razem prokuratura powinna ustalić sprawców ataku na kobiety i pociągnąć ich do odpowiedzialności, a nie usprawiedliwiać ich zachowanie, określając je „okazywaniem niezadowolenia”.

„To powinien być jasny sygnał, że w Polsce nie ma przyzwolenia na przemoc na ulicy, a wyrażać swoje poglądy, w tym niezadowolenie, można jedynie w pokojowy sposób, a nie kopiąc i bijąc innych” – napisała Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International Polska.

Działamy dalej! Jest już ponad 23 000 podpisów pod petycją. Niech będzie ich jeszcze więcej! Pokażmy Prokuratorowi Generalnemu, że sprawa 14 kobiet leży na sercu wielu osobom na całym świecie!

Spłynęło do nas już tysiące wiadomości solidarności dla 14 kobiet. Przekazujemy im je na bieżąco. Dzisiaj w sądzie przekazaliśmy też listy i pocztówki. Kobiety są wzruszone i podkreślają jak ważne są dla nich Wasze słowa. Jesteście wspaniali i wspaniałe!
Źródło:Amnesty International

Sprawdź także

Prawa Człowieka obce RP?

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niezgodny z konstytucją jest przepis Europejskiej konwencji praw człowieka w zakresie, …