Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Niemieckie prawo w Białymstoku

Niemieckie prawo w Białymstoku

– Dzisiejsza uroczystość jest dowodem na to, że istnieje ciągła potrzeba dostosowywania programów nauczania szkolnictwa wyższego do wymogów współczesnej gospodarki. Niemcy są obecnie jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski. W toczącej się powszechnie dyskusji mówi się o potrzebie dostosowania prawa, przyspieszeniu procedur.
Należy również pamiętać, że jednym z istotnych warunków jest kształtowanie kompetencji ludzi, którzy będą pracować na ten sukces ? powiedział j Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości, który wziął udział w inauguracji Szkoły Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
– Szkoła Prawa Niemieckiego otwiera przed Państwem szanse na podniesienie kompetencji, na poznanie innej – choć bliskiej nam – kultury prawnej, czy też przede wszystkim na zdobycie wiedzy z zakresu prawa niemieckiego ? mówił minister sprawiedliwości. ? Mam nadzieję, że uczestnicząc w zajęciach, zyskacie Państwo nowe doświadczenia, które pozwolą Wam podjąć w przyszłości działania na rzecz polsko-niemieckiej współpracy ? dodał.
Szkoła Prawa Niemieckiego realizowana jest we współpracy z Uniwersytetem Humboldta w Berlinie. Jej powstanie było poprzedzone przeprowadzeniem w ubiegłym roku akademickim programu ?Wprowadzenie do prawa niemieckiego?. Działalność Szkoły honorowym patronatem objęli Minister Sprawiedliwości RP oraz Ambasador RFN w Polsce. Oferta dydaktyczna Szkoły skierowana jest do studentów prawa, ekonomii, europeistyki i administracji (zarówno studiów licencjackich, magisterskich, jak i doktoranckich).
Poza udziałem w uroczystej inauguracji działania Szkoły Prawa Niemieckiego – w trakcie wizyty w Białymstoku – minister sprawiedliwości spotkał się z prezesami apelacji białostockiej, a także sędziami i kierownictwem tamtejszego Sądu Rejonowego. Z białostockimi przedsiębiorcami rozmawiał natomiast o proponowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmianach ułatwiających prowadzenie ich działalności.

Sprawdź także

Lex Super Omnia

Apel Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia do przedstawicieli władzy ustawodawczej Stowarzyszenie Prokuratorów …