Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe

Niewinny przesiedział 40 lat


Niesłusznie skazany za morderstwo, którego nie popełnił, 71-letni Craig Coley otrzyma 21 milionów dolarów odszkodowania za 38 lat spędzonych w więzieniu – informuje BBC.

Zdj. ilustracyjne /AFP

71-letni Craig Coley, weteran wojny w Wietnamie, został skazany w 1978 r. za zamordowanie swojej byłej 24-letniej partnerki i jej 4-letniego syna, ale konsekwentnie utrzymywał, że jest niewinny. Ofiary zostały uduszone, a kobieta przed śmiercią także zgwałcona.

W listopadzie 2017 r. został wypuszczony z więzienia, po tym jak ponowne przeanalizowanie dowodów i wyniki badań DNA oczyściły go z zarzutów.

Odszkodowanie zostanie wypłacone przez miasto Simi Valley w ramach ugody pozasądowej.

„Chociaż żadna kwota nie może wynagrodzić tego, co przytrafiło się panu Coley’owi, rozstrzygnięcie jest słuszne dla niego i dla naszej społeczności” – powiedział, cytowany przez BBC, przedstawiciel miasta Eric Levitt.

„Godność, z jaką Coley zniósł tak długie i niesprawiedliwe uwięzienie była nadzwyczajna” – napisał gubernator Jerry Brown, który ułaskawił 71-latka.

Do dzisiaj nie ustalono, kto rzeczywiście zabił 24-letnią kobietę i jej syna.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-usa-nieslusznie-skazany-spedzil-w-wiezieniu-prawie-40-lat,nId,2854609#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sprawdź także

Trudny i pracowity rok AI

To był pracowity rok dla Amnesty International, który zaowocował pozytywnymi zmianami zachodzącymi na całym świecie. …