Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Nowy zespół na egzamin notarialny

Nowy zespół na egzamin notarialny

Minister Sprawiedliwości zarządzeniem z dnia 8 lipca 2013 r. zmienił zarządzenie z dnia 7 lutego 2013 r. w sprawie powołania zespołu do przygotowania zestawu pytań testowych oraz zadań na egzamin notarialny, powołując w skład zespołu nowych przedstawicieli Krajowej Rady Notarialnej. Nowe zarządzenie będzie opubliokowane w Dzienniku Ustaw.
Przewodniczący zespołu ocenił, że wobec ujawnienia istotnej materii dotychczas wypracowanych zadań, nie jest możliwe ich dalsze wykorzystanie, co skutkuje koniecznością prowadzenia prac zespołu od początku. W opinii Przewodniczącego zespołu, przy założeniu konstruktywnej współpracy członków zespołu, przygotowanie zadań na egzamin notarialny będzie możliwe w terminie pozwalającym na przeprowadzenie egzaminu notarialnego w pierwszej dekadzie listopada 2013 r. Ogłoszenie zmieniające ogłoszenie o egzaminie notarialnym zostanie opublikowane niezwłocznie po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów, podpisanej przez Prezydenta RP w dniu 9 lipca 2013 r.

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …