Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Obroże dla pedofilów

Obroże dla pedofilów

Po latach oczekiwań nawet Watykan potępił księży pedofilów i ustami Benedykta XVI ich ofiary uznał za męczenników. Wiadomo, że żadna kara nie uleczy pedofilii. Ludzi dotkniętych tym schorzeniem i ukaranych przez sądy, Ministerstwo Sprawiedliwości chce, po ich wyjściu na wolność, objąć stałym nadzorem elektronicznym.

– Rozwój techniczny, którego jesteśmy świadkami to przede wszystkim nowe możliwości. I właśnie te możliwości chcemy wykorzystać w dobrym celu ? wprowadzając rozwiązania umożliwiające maksymalnie efektywną kontrolę zachowania najbardziej niebezpiecznych sprawców przestępstw seksualnych, popełnionych przeciwko małoletnim, a więc tej kategorii sprawców, w wypadku których ryzyko powrotu do przestępstwa jest stosunkowo wysokie, z uwagi na powiązanie ich przestępczego zachowania z patologicznie ukształtowanym popędem ? tłumaczył minister Krzysztof Kwiatkowski.
Korzyści z włączenia elektronicznej aparatury monitorującej do kontroli skazanego za przestępstwo pedofilskie sprawcy są bezsporne: wykorzystanie takiej aparatury gwarantuje nieprzerwany dostęp do informacji dotyczącej aktualnego miejsca pobytu osoby monitorowanej, informacje te mają charakter w pełni obiektywny i są dostępne natychmiastowo, zaś koszty sprawowania kontroli zachowania osoby monitorowanej, w stosunku do kontroli sprawowanej bez zastosowania aparatury monitorującej, z uwagi na ograniczenie aktywności czynnika ludzkiego w zakresie sprawowania kontroli, są znacznie niższe.
Przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości rozwiązania umożliwią permanentne pozyskiwanie aktualnej informacji o miejscu pobytu skazanego, opierając się na rozwiązaniach technicznych odnoszących się do pozycjonowania miejsca osoby monitorowanej przy wykorzystaniu technologii GSM oraz przesyłu danych za pomocą pakietów GPRS, wykorzystywanych przez operatorów telefonii komórkowej.
Pomysł wszystkim bardzo się podoba. Nasuwa się tylko jedno pytanie ? czy będą na to pieniądze? Minister chce objąc nadzorem elektronicznym i kibiców bandytów i pedofilów a tymczasem więzienia są przepełnione ludźmi skazanymi za przestępstwa nieumyślne oraz tzw. alimenciarzami. Może także ich objąć dozorem elektronicznym i pozwolić żyć w spoleczeństwie zamiast bezproduktywnie kazać im siedzieć za kratami.

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …