Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Ofiara księdza chce odszkodowania

Ofiara księdza chce odszkodowania

Do Sądu Rejonowego w Koszalinie wpłynęło pierwsze pismo procesowe, w którym Marcin K. domaga się od Parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu, Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Zbigniewa R. (byłego proboszcza parafii skazanego za seksualne wykorzystywanie Marcina K.) publicznych przeprosin, odszkodowania i zadośćuczynienia.
Pismo ma na celu zawarcie ugody. ?Zasady kultury w większości przypadków wymagają tego, żeby dać drugiej stronie szansę, a nie od razu wdawać się w spór? ? tłumaczy dr Adam Bodnar, wiceprezes zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. To właśnie Fundacja zaproponowała pomoc prawną Marcinowi K. Marcin K. był przez kilka miesięcy molestowany przez księdza Zbigniewa R. Miał wtedy 12 lat. Zbigniew R. został skazany prawomocnym wyrokiem na dwa lata bezwzględnego więzienia w grudniu 2012 r. Wciąż jednak nie odbywa kary. Marcina K. reprezentuje pro bono adwokat Wojciech Dobkowski. HFPC obserwuje sprawę.

Sprawdź także

Lex Super Omnia

Apel Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia do przedstawicieli władzy ustawodawczej Stowarzyszenie Prokuratorów …