Najnowsze informacje

Olimpiada bez Izraela

Dzieci, które marzyły, by kiedyś wziąć udział w olimpiadzie, leżą pogrzebane w gruzach swoich domów w Strefie Gazy. Ludzie na całym świecie domagają się, by Międzynarodowy Komitet Olimpijski wykluczył Izrael z nadchodzących igrzysk w Paryżu, jeśli ataki na palestyńskich cywilów nie ustaną. Za kilka dni odbędzie się zebranie MKOl-u. Pokażmy nasz sprzeciw wobec masowego zabijania dzieci

Do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego:

„My, obywatele całego świata, żądamy wykluczenia Izraela z udziału w igrzyskach olimpijskich do czasu, aż izraelski rząd zaprzestania atakowania niewinnych cywili w Strefie Gazy.” W lipcu oczy całego świata będą zwrócone na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

36 tysięcy mieszkańców Strefy Gazy, którzy mogliby oglądać je razem z nami, nie żyje. Dzieci, które kiedyś marzyły o sportowej rywalizacji, w makabrycznych okolicznościach straciły kończyny.

Jeśli nic się nie zmieni, izraelski rząd będzie dalej bombardował Strefę Gazy w tym samym czasie, gdy sportowcy będą reprezentować swój kraj na igrzyskach. Izrael właśnie ogłosił, że jest gotów toczyć wojnę przez kolejne siedem miesięcy.

Olimpiada przyciąga uwagę całego świata – to dla nas szansa, aby pokazać, że globalna społeczność nie będzie tolerować masowego mordowania cywilów. Międzynarodowy Komitet Olimpijski podejmował już takie decyzje w przeszłości. Izraelscy sportowcy mogliby wziąć udział w olimpiadzie – tyle, że nie pod izraelską flagą.

12 czerwca odbędzie się posiedzenie władz MKOl-u. Niech milion naszych głosów zażąda wykluczenia Izraela z igrzysk olimpijskich, dopóki rząd tego kraju nie przestanie atakować palestyńskich cywilów!

Sprawdź także

Zapomniana wojna w Sudanie

Sudan to w tym momencie piekło na Ziemi. Zbrodnicza armia dopuszcza się gwałtów i masakr …