Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Opada kościelna kurtyna milczenia

Opada kościelna kurtyna milczenia

Ksiądz Grzegorz molestował jedenastolatka, został oskarżony o gwałt i pokazywanie pornografii ministrantom. Mimo to nadal prowadził nabożeństwa, a ostatnio uzyskał intratną posadę w strukturach kościoła. To tylko jeden z przypadków ukrywania prawdy o pedofilach w kościele. Papież Franciszek zapowiedział właśnie walkę z pedofilią, a w Irlandii

osobiście spotkał się z ofiarami. Dzięki społecznemu naciskowi w USA, Niemczech i Australii powstają raporty, specjalne komisje i programy wsparcia dla ofiar. Ale polscy biskupi wciąż będą iść w zaparte, jeśli nie poczują, że opinia publiczna domaga się prawdy. To nasze zadanie! Tylko nasz silny głos może zmusić hierarchów do przerwania milczenia i wzięcia odpowiedzialności za tuszowanie przestępstw! Podpisz apel, a jeśli zbierzemy 100 tysięcy podpisów, rozpętamy wielką kampanię w mediach i dostarczymy petycję najwyższym władzom w kościele: Od walki o zakaz małżeństw z nieletnimi po kampanie o powszechną edukację, nasza społeczność staje w obronie najmłodszych ? tych, którzy sami nie są dopuszczani do głosu. Zróbmy to raz jeszcze dla ofiar, które wciąż nie mogą spokojnie spać.
Z nadzieją i determinacją, Martyna wraz z całym zespołem Avaaz. Aprl mozna popzreć na ich stronie.
Dowiedz się więcej: Ksiądz skazany za molestowanie 11-latka wrócił z niebytu. I kieruje Domem Księży Emerytów (Oko Press) https://oko.press/ksiadz-skazany-za-molestowanie-11-latka-wrocil-z-niebytu-i-kieruje-domem-ksiezy-em… Papież Franciszek przeprasza katolików za pedofilię i zapowiada walkę z księżmi „drapieżnikami” (Polska Times) https://polskatimes.pl/papiez-franciszek-przeprasza-katolikow-za-pedofilie-i-zapowiada-walke-z-ksiezmi-drapieznikami/ar/13427713 Pedofilia w Kościele. Jak biskupi chronili księdza Pawła Kanię (Gazeta Wyborcza) http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,20825182,pedofilia-w-kosciele-jak-biskupi-chronili-ksiedza-pawla-kanie.html Polscy biskupi kryją księży pedofilów i unikają odpowiedzialności. Wytyczne Episkopatu słabo działają (Oko Press) https://oko.press/polscy-biskupi-kryja-ksiezy-pedofilow-unikaja-odpowiedzialnosci-wytyczne-episkopat… Pensylwania: Przez 70 lat księża pedofile skrzywdzili ponad tysiąc dzieci https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1760260,1,pensylwania-przez-70-lat-ksieza-pedofile-sk… Avaaz.org to 47-milionowa globalna społeczność, która pracuje nad tym by przekonania i poglądy ludzi na całym świecie kształtowały globalne decyzje. (?Avaaz? w wielu językach oznacza ?głos? lub ?pieśń?).
***
Członkowie i członkinie Avaaz są obywatelami wszystkich krajów na ziemi, nasz zespół pracuje w 18 państwach i na 6 kontynentach, w 17 językach. Przeczytaj o największych kampaniach Avaaz tutaj, obserwuj nas na Facebooku lub Twitterze.

Sprawdź także

Pandemia a ciąża i porody

W publicznych szpitalach w czasie pandemii nie są przestrzegane prawa kobiet rodzących – wynika z …