Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Oprawcy kota odnalezieni

Oprawcy kota odnalezieni

15- letnim dręczycielem kota zajmie się sąd rodzinny.3-letkiem być może psycholog.

Głośna sprawa filmu pokazującego dręczenie kota przez dziecko może znaleźć finał w sądzie rodzinnym. Inspiratorem całego zdarzenia okazał się bowiem 15-latek rejestrujący i poduszczający 3-letniego brata do krzywdzenia zwierzęcia. Zaledwie kilku dni potrzeba było policji z Gdyni by ustalić, że filmik, który w sieci obejrzało kilkadziesiąt tysięcy internautów nakręcono w Krakowie. Postępowanie związane było z licznymi zawiadomieniami składanymi m.in. przez organizacje ochrony praw zwierząt.
W mieszkaniu, gdzie maltretowano zwierzę, funkcjonariusze zastali nie tylko umęczonego kota, ale także dwa inne koty i cztery psy. Zostały one skierowane na badania weterynaryjne do miejscowego azylu. Autor filmu został zwolniony do domu po przesłuchaniu. Decyzję w prawie jego ewentualnego zatrzymania podejmie sąd. Najprawdopodobniej będzie odpowiadał za współudział w znęcaniu się nad zwierzęciem.m, na którym 3-latek maltretuje kota, Film wstrząsnął internautami. Zwierzę trafiło wczoraj do schroniska w bardzo ciężkim stanie. – Był potłuczony, poobijany, miał liczne otarcia i rany. I przede wszystkim był spanikowany, tragicznie przerażony. Jego stan psychiczny był bardzo ciężki, bał się podejść do człowieka ? powiedziała dla TVN24 Milena Czerwiecka, lekarz weterynarii ze Schroniska dla Zwierząt w Krakowie. Dziś kotek czuje się w miarę dobrze. – Jego stan jest stabilny, nie jest już tak przerażony jak wczoraj. Nie ma ran ani obrażeń zagrażających życiu. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji – mówiła Milena Czerwiecka.
Pierwsze informacje o filmie pokazującym jak 3-latek maltretuje kota dotarły do policji jeszcze przed świętami. Policja ustaliła dane 3-letniego dręczyciela kota z Krakowa. Drastyczny film nagrał 15-latek i zamieścił go w sieci. Film został zablokowany przez policję. Był bardzo brutalny – przemoc w najgorszym wydaniu wobec zwierzęcia. Bardzo dobrze się stało, że nie możemy go już obejrzeć – mówiła Grażyna Puchalska z Komendy Głównej. Jednakże widzowie Superstacji mogli film obejrzec kilkakrotnie. Policja informuje,że rocznie otrzymuje dwa tysiące zgłoszeń rocznie dotyczących maltretowania zwierząt. – Najczęściej sprawcami są dorośli mężczyźni, co 67 osoba to młody człowiek.
Kiedy trafiają do sądów otrzymują najczęściej symboliczne kary w zawieszeniu. Rzadko kiedy idą do więzienia. Wyrok taki ? co jest do dzisiaj precedensem w skali kraju- zapadł przed czterema laty w poznańskim Sądzie Rejonowym , a wydał go sędzia Jacek Tylewicz, który nie zawahal się na rok wsadzić za kraty zwyrodnialca, który na oczach dzieci maltretował psa.
15-letnim oprawcą zajmie się być może sąd rodzinny, trzylatkiem psycholog, a kto zajmie się rodzicami, którzy swoje dzieci nauczyli bestialstwa?

Sprawdź także

Proces za pomoc

Zatrzymanie aktywistki udzielającej pomocy humanitarnej – oświadczenie zarządu HFPC  W mediach pojawiły się informacje o postawieniu …