Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Osaczanie sędziego Żurka

Osaczanie sędziego Żurka

Prokuratura Krajowa prowadzi czynności dotyczące sędziego Waldemara Żurka, rzecznika starej, legalnej KRS. Sprawdza wypadek, jakiemu sędzia uległ w pracy. Prawdopodobnie po to, by znanemu z obrony niezależności sądów Żurkowi postawić zarzuty karne.

Jak ustaliło OKO.press Waldemarem Żurkiem od niedawna zajmuje się wydział spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej. To specjalny wydział stworzony za czasów Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry do ścigania sędziów i prokuratorów. To ten wydział chce m.in. postawić absurdalne zarzuty za jawność orzeczenia sędziemu Igorowi Tulei.

Z informacji OKO.press wynika, że Prokuratura Krajowa sprawę wypadku sędziego w pracy przejęła z Prokuratury Rejonowej Kielce – Wschód.

Jak sędzia zderzył się z maszyną

Waldemar Żurek to twarz wolnych sądów, mocno angażujący się w obronę niezależności wymiaru sprawiedliwości i ostry krytyk „dobrej zmiany” w sądach. Jest w zarządzie stowarzyszenia niezależnych sędziów Themis. Sądów zaczął bronić jeszcze jako rzecznik starej, legalnej KRS, którą wbrew Konstytucji rozwiązał PiS.

Żurek za tę obronę płaci wysoką cenę wytaczanymi mu postępowaniami dyscyplinarnymi i szykanami, jakie go dotknęły w macierzystym Sądzie Okręgowym w Krakowie. A CBA sprawdzało legalność jego majątku.

Ale jak na razie władza PiS nie znalazła sposobu, by go złamać. Być może dlatego sprawdza go teraz Prokuratura Krajowa, by choć postawić mu absurdalne zarzuty karne w pracowniczej sprawie.

Sprawa, którą bada wydział spraw wewnętrznych podległy Prokuratorowi Krajowemu Bogdanowi Święczkowskiemu (stronnik Ziobry), dotyczy wypadku w sądzie, jakiemu Żurek uległ w listopadzie 2018 r.
Źródło i więcej na archiwumosiatyńskiego.pl

Sprawdź także

Adwokaci o wyborze KRS

Prezes NRA do Premiera i Ministra Sprawiedliwości: przyznanie wyłącznie sędziom prawa do zgłaszania kandydatów do …