Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Oskarżona ikona

Oskarżona ikona

Myślałem, że ?poprawny? szerzej przedstawi treść zarzutów wobec oskarżonych o korupcję gwiazd Lecha Poznań, ale bardzo się rozczarowałem. Rozumiem,że być może powodem tego jest fakt, iż akt oskarżenia powstał we Wrocławiu i to tamtejszy sąd będzie badać czy gwiazda Lecha dopuściła się korupcji.

Akt oskarżenia wroclawskiej prokuratury ?przestudiowała? najlepsza gazeta sportowa Polski czyli ?Przegląd Sportowy? i wynika, że Piotrowi Reissowi postawiono trzy zarzuty. Pierwszy zarzut dotyczy współudziału w sprzedaniu meczu Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki za 100 000 złotych. Drugi i trzeci są związane ze spotkaniem z Górnikiem Polkowice. Według oskarżycieli, były napastnik Lecha nakłaniał przedstawicieli klubu z Polkowic Mariusza J. i Andrzeja S. do wręczenia wysłannikom Lecha 150 000 złotych za sprzedaż meczu. Ponadto Piotr Reiss miał przyjąć 34 000 dolarów od przedstawicieli Świtu za grę z maksymalnym zaangażowaniem w tej samej potyczce (czyli z Górnikiem Polkowice). Chodzi o spotkania w sezonie 2003/2004.
Piłkarz nie przyznaje się do winy. Za przestępstwa, objęte aktem oskarżenia grozi mu do pięciu lat więzienia. ? Przegląd Sportowy? informuje ponadto, że w przypadku ustawienia meczu Świt – Lech, inicjatywa wyszła od nowodworzan. Według aktu oskarżenia w transakcję wtajemniczeni zostali najstarsi i najbardziej doświadczeni gracze Lecha: właśnie Piotr Reiss, Zbigniew W. i Waldemar K.

Łukasz Wiśniewski, Poznań

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …