Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Ostoja Rzeczpospolitej

Ostoja Rzeczpospolitej

Prof. Gersdorf: „Trzeba dbać o niezależne sądownictwo na czele z Sądem Najwyższym”. W holu głównym Sądu Najwyższego wystawiona została księga pamiątkowa z okazji jubileuszu 100-lecia niepodległości Polski i Sądu Najwyższego. Może się do niej wpisać każdy, a jako pierwsza zrobiła to I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gerdsorf.

– „Traktujmy sądy jako jeden z filarów polskiej państwowości. Tylko wówczas dobrze znane hasło, które wisi na budynku Sądu Najwyższego nie pozostanie pustą literą prawa, to jest hasło Andrzeja Frycza-Modrzewskiego: „Sprawiedliwość jest ostoją i mocą trwałości Rzeczypospolitej”. Trzeba dbać o wartość, jaką stanowi niezależne polskie sądownictwo na czele z Sądem Najwyższym” – stwierdziła prof. Gersdorf. Dodała, że 100 rocznica odzyskania niepodległości jest „wielkim powodem do świętowania”.

I Prezes SN powiedziała dziennikarzom, że nie została zaproszona na oficjalne państwowe obchody rocznicy odzyskania niepodległości. Mocno podkreśliła, że żaden z sędziów jako przedstawiciel SN nie weźmie udziału w marszu organizowanym przez rząd.

Sprawdź także

Nieważne wyroki TK

Prof. Matczak: Po orzeczeniu Trybunału w Strasburgu każdy wyrok TK z dublerem jest wadliwy Agnieszka …