Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / P.Jaki: „Głupota WSA poraża”

P.Jaki: „Głupota WSA poraża”

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzje komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ul. Otwockiej 10 i Łomżyńskiej 44. To pierwsza merytorycznie uchylona przez WSA tego typu sprawa. Przewodniczący komisji Patryk Jaki stwierdził, że
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzje komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ul. Otwockiej 10 i Łomżyńskiej 44. To pierwsza merytorycznie uchylona przez WSA tego typu sprawa. Przewodniczący komisji Patryk Jaki stwierdził, że orzeczenie to „głupota, która poraża”.
Jeden z najwybitniejszych prawnikow polskich ( według PiS) Patryk Jaki uważa wyrok za niedorzeczny (East News)
Na początku października zeszłego roku komisja weryfikacyjna stwierdziła nieważność decyzji zwrotowej prezydenta m. st. Warszawy z 8 grudnia 2005 r. w sprawie nieruchomości przy ul. Otwockiej 10. Od tej decyzji wpłynęły odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Według sądu, komisja nie zbadała prawidłowo okoliczności tej sprawy.
Wyrok jest nieprawomocny, w sprawie przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jeśli orzeczenie się uprawomocni, to sprawa Otwockiej 10 będzie musiała wrócić do ponownego zbadania przez komisję weryfikacyjną. Zaskarżenie sprawy do NSA zapowiedział już członek komisji Sebastian Kaleta.
Rozczarowania wyrokiem sądu nie kryje przewodniczący komisji ds. reprywatyzacji Patryk Jaki. „WSA wylegitymizował dziś decyzje reprywatyzacyjna wydaną na osobę zmarłą… w 1952 r. Skandal to mało powiedziane. Głupota tego orzeczenia poraża. Ciekawe co na to nasze dumne stowarzyszenia sędziowskie?” – czytamy na Twitterze wiceministra sprawiedliwości.

WSA uchylił również decyzję komisji weryfikacyjnej ws. Łomżyńskiej 44. – W ocenie sądu przy wydaniu decyzji przez prezydenta nie doszło do naruszenia prawa – powiedziała sędzia Jolanta Dargas. – Nie ma żadnego bezpośredniego związku przyczynowo-skutkowego między decyzją reprywatyzacyjną, a sytuacją lokatorów – dodała.

Sprawdź także

Wybory kopertowe bezkarne

Prokuratura nie zamierza wszczynać śledztwa w związku z doniesieniami Najwyższej Izby Kontroli przeciwko premierowi, trzem …