Strona główna / Aktualności / P.Rosati szefem Adwokatury

P.Rosati szefem Adwokatury

Zdobywając 173 głosy adwokat Przemysław Rosati wygrał wybory na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. Wyboru dokonali delegaci na XIII Krajowy Zjazd Adwokatury 19 marca 2021 r.

Na funkcję prezesa NRA startowali: adw. prof. dr hab. Maciej Gutowski, adw. Joanna Parafianowicz, adw. Przemysław Rosati, adw. Jarosław Zdzisław Szymański i adw. Jacek Trela.  

Adw. Przemysław Rosati, w Adwokaturze od 2006 r., kiedy to rozpoczął 4-letnią aplikację adwokacką. Zawód adwokata wykonuje od 2010 r., w izbie warszawskiej. Jest zaangażowany w działalność samorządu od 2012 r. Początkowo jako członek Komisji Komunikacji Społecznej Naczelnej Rady Adwokackiej. Od 2013 r. jako zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, zaś od 2016 r. jako zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Naczelnej Rady Adwokackiej.

Od 25 listopada 2016 r. jest członkiem Naczelnej Rady Adwokackiej. Uczestniczy w pracach Komisji ds. praktyki adwokackiej NRA oraz Komisji kształcenia aplikantów adwokackich NRA. Pełni także funkcję sekretarza Porozumienia Samorządów Zawodowych i Stowarzyszeń Prawniczych.

Podczas XII Krajowego Zjazdu Adwokatury w Krakowie był sekretarzem zjazdu i członkiem prezydium zjazdu

Sprawdź także

Na granicę powróci prawo

Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek spotkał się z osobami, które dbają o przestrzeganie praw człowieka przy …