Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / PAD wybuczany w Berlinie

PAD wybuczany w Berlinie

– „PAD w Berlinie: „Może mamy problem z demokracją w UE? Ludzie w Polsce zastanawiają się, dlaczego nie mogą kupić w sklepie normalnej żarówki tylko energooszczedną. Dlaczego? Bo Unia zabroniła” – zacytował na Twitterze prezydenta Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”.

Andrzej Duda jest z wizytą w Berlinie, a wspomniane słowa padły podczas Forum Polsko-Niemieckiego, w którym uczestniczy także prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

Niektórzy internauci nie mogli uwierzyć, że Duda naprawdę to powiedział. – „Jeśli to jest głębokość przemyśleń PAD o EU, to osiągnął dno. Swoją drogą jeśli nie rozumie światowej potrzeby ograniczania zużycia energii, to już całkowite dno”;

– „Jeszcze Trumpa nie przebił w opowiadaniu głupot, ale jest niebezpiecznie blisko”; – „A dlaczego nie mogą kupić też kopciuchów? Dlaczego nas „zmuszają” do zwiększania OZE, wycofywania się z diesli? Bo się umówiliśmy, że chronimy środowisko? W kraju największego smogu ludzie tego nie pojmują? To może prezydent by im wyjaśnił zamiast truć?”; – „Tak, niech jeszcze powie o skandalicznych obowiązkowych szczepieniach. Nie wiem, czy po prostu chce zgrywać wiejskiego głupka, bo zapomniał, że nie jest na partyjnym spotkaniu wyborczym, czy jest takim ignorantem naprawdę”.

Na tym nie koniec, bo podczas tego samego spotkania Duda zadał też swojemu niemieckiemu odpowiednikowi pytanie: – „Jeśli w UE jest tak dobrze, jak Pan mówi, to dlaczego Brytyjczycy zdecydowali się na Brexit?”. Szułdrzyński poinformował, że w odpowiedzi Duda usłyszał buczenie części niemieckich uczestników.

Źródło: Twitter

Sprawdź także

PAD-aleć uzurpator?

Pytanie o legalność wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta RP skierował do prezes Sądu Najwyższego krakowski …