Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Passa sprzyjała sędziom

Passa sprzyjała sędziom

Od 49 lat adwokaci i sędziowie z Wielkopolski rozgrywają Mecz Przyjaźni o Puchar. W XX wieku był to Puchar ustanowiony przez Prezesa Sądu Rejonowego w Poznaniu, potem Okręgowego, aby w XXI wieku powstała formuła walki o Puchar Andrzeja Reichelta, nieżyjącego już dziekana ORA w Poznaniu, pasjonata i fascynata sportu, a piłki nożnej przede wszystkim.

Mecz rozegrany 21 czerwca w poznańskim Centrum Sportu Plek toczył się w olbrzymim balonie. Lato dopiero nadeszło i obiektu jeszcze nie zdemontowano. Piłkarze, nawet jeżeli są prawnikami grają w każdych warunkach, toteż wykrzesali z siebie wszystkie siły aby grać w temperaturze 40 stopni Celsjusza czyli 104 stopniach Fahrenheita. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. W drugiej części pojedynku zaczęli lekko przeważać adwokaci, co zakończyło się golem zdobytym przez adwokata Michała Pacholika i Palestra prowadziła z Temidą 1:0. Kiedy już zdawało się, ze Puchar trafi do adwokatów wyrównał dla sędziów w ostatnich minutach meczu sędzia Robert Kubicki. Na sekundy przed końcem kiedy wszyscy spodziewali się rzutów karnych, wynik meczu na 2:1podwyższył sędzia Paweł Soliński, wiceprezes Sądu Okręgowego w Poznaniu. Pomimo upału i zmęczenia arbiter główny Łukasz Araszkiewicz ( na liniach czuwali Marek Czajkowski i Tomasz Szlaudenbach) przedłużył mecz o 2 minuty. Kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem, przed bramkarzem sędziów po idealnym dośrodkowaniu stanął Michał Pacholik, ale podobnie jak Arkadiusz Milik posłał pikę zamiast do siatki, kilka centymetrów obok słupka.

Okazały puchar wręczył sędziom prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu sędzia Piotr Marciniak, a zrozpaczonych adwokatów pocieszał dziekan ORA w Poznaniu adwokat Tomasz Jachowicz, dzięki któremu każdy uczestnik piłkarskiego pojedynku otrzymał drugi tom Kroniki Palestry i Temidy w Poznaniu poświęconego futbolowym zmaganiom.

Jak zawsze po sportowych emocjach zawodnicy, ich rodziny, znajomi, przyjaciele spędzili czas na okolicznościowym pikniku, dyskutując głównie o porażce Polaków z Austrią (1:3) mając pewność,że pogawędki w gronie znajomych nie będą ścigane przez siepaczy Ziobry, Święczkowskiego czy Ordo Iuris. Kolejny mecz za rok. Będzie to już 50 spotkanie.

Za kilkanaście godzin czytelnicy portalu poprawny. pl będą mogli obejrzeć fotograficzną relację z meczu adwokata Tomka Słabego, ongiś najlepszego bramkarza w barwach Palestry

Sprawdź także

Migranci pozwali rząd RP

Skarga migrantów zawróconych do linii granicy. Opinia Rzecznika dla ETPC. Sprawę zbada Wielka Izba Trybunału …