Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Pedofilia ocenzurowana

Pedofilia ocenzurowana

Redakcja kwartalnika „Dziecko krzywdzone” zamówiła tekst u dr Ewy Kusz, psychologa i seksuologa. Autorka od lat zajmuje się problemem wykorzyst. seksual.w kościele. Tekst obiektywny i poważnie traktujący problem. Resort Ziobry dopatrzył się w nim christianofobii i zakazał publikacji.

Departament Sprawiedliwości MS nakazał usunięcie artykułu ze strony internetowej czasopisma „Dziecko Krzywdzone” – temat autorstwa psycholożki Ewy Kusz poświęcony był metodom przeciwdziałania pedofilii w Kościele rzymskokatolickim. Zwrócono w nim uwagę, że walka z nadużyciami rozpoczęła się w Polsce późno.

„W porównaniu z kościołami w USA i w Niemczech, kościoły w krajach postkomunistycznych, w tym Kościół w Polsce, pod względem prewencji są na początku drogi. Ta nierównoczesność we wdrażaniu zasad profilaktyki wydaje się mieć swoją główną przyczynę w przesunięciu procesów transformacji społecznej, kulturowej, obyczajowej i politycznej o kilkadziesiąt lat. Głównym motorem zajęcia się prewencją jest konieczność podjęcia interwencji z powodu wzmagającego się procesu ujawnień przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych, w którym – podobnie jak na Zachodzie – media odgrywają ogromną rolę. Ponadto środki zaradcze nakazane przez Stolicę Apostolską wymuszają dążenie do wyrównania kroku z Kościołem powszechnym przez przystosowanie jej zaleceń do polskich warunków przede wszystkim w sferze interwencji. Prewencja uniwersalna jest wprowadzana powoli, gdyż musi się mierzyć z wieloma własnymi ograniczeniami, w tym mentalnościowymi” – napisała psycholożka.

Artykuł, pomimo swojej neutralności, nie spodobał się Ministerstwu Sprawiedliwości. Departament Sprawiedliwości wykorzystał najpewniej to, że wcześniej dofinansował kwartalnik „Dziecko Krzywdzone” grantem ze strony Funduszu Sprawiedliwości. Urzędnicy chcą usunięcia artykułu z portalu. Dlaczego?

„Fundusz Sprawiedliwości nie może zaakceptować go w takim kształcie z uwagi na znamiona tez, które równocześnie można zinterpretować jako wynikające z uprzedzenia, a zatem podpadające pod chrystianofobię” – podano w uzasadnieniu.
Zostań patronem KODUJ24.PL

Głos w sprawie żądań MS zabrał już ks. Adam Żak – szef Centrum Ochrony Dziecka, które zatrudnia psycholożkę i autorkę tekstu na temat kościelnej pedofilii. Rzymskokatolicki duchowny nie kryje zdziwienia postawą urzędników.

„Małość polityki uprawianej przez partnerów „Dziecka Krzywdzonego” wymyka się mojemu pojęciu. Takie działania przypominają czasy komuny, kiedy cenzor po prostu gumkował niewygodny artykuł. Czytałem ten artykuł przed publikacją: jest rzetelny, merytoryczny, dobrze udokumentowany” – ocenia ks. Żak.

Źródło: wyborcza.pl/koduj24.pl

Wiceminister Marcin Romanowski anulował decyzję o braku zgody na publikację artykułu dr Ewy Kusz „Profilaktyka wykorzystywania seksualnego w Kościele Katolickim”, który miał ukazać się w kwartalniku „Dziecko Krzywdzone. Teoria, Badania, Praktyka” – przekazało Interii Ministerstwo Sprawiedliwości.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-resort-sprawiedliwosci-zmienia-zdanie-zakaz-publikacji-anulo,nId,4706969#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sprawdź także

Pazerność M.Manowskiej

Zdaniem I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Manowskiej, tenże SN, którym kieruje, ma wobec niej …