Strona główna / Listy / Pióro Nadziei 2022

Pióro Nadziei 2022

Otwarcie zgłoszeń do nagrody medialnej Pióro Nadziei za rok 2022!
Od 5 do 29 stycznia do północy można przesyłać zgłoszenia do nagrody medialnej Amnesty International Pióro Nadziei 2022, przyznawanej co roku za pracę medialną w Polsce, która przyczyniła się do pozytywnej zmiany na rzecz praw człowieka.

W tym roku Pióro Nadziei przyznamy po raz 20.! Nagroda zmieniała się na przestrzeni lat, z konkursu na najlepszy tekst dziennikarski stając się nagrodą za pracę medialną. Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy także nagrodę specjalną: Pióro Nadziei za całokształt twórczości.  


Pióro Nadziei 2022

Tekst, który otworzył oczy na wcześniej niedostrzegany problem społeczny? Materiał filmowy, który wywołał publiczną dyskusję na ważny temat praw człowieka? Gra, która w nietuzinkowy sposób pokazuje globalne mechanizmy i łamanie praw człowieka na świecie? A może kampania społeczna albo systematycznie prowadzony blog, który naświetla szerzej temat spłycany lub zbywany milczeniem? Pióro Nadziei przyznajemy za pracę medialną w ubiegłym roku, dzięki której o prawach człowieka było głośno.  

Wyślij zgłoszenie: wpisz imię i nazwisko osoby, która powinna otrzymać Pióro Nadziei 2022 wraz z uzasadnieniem w formularzu zgłoszeń. Zgłoszenia można wysyłać jedynie poprzez formularz. Czekamy na nie do 29 stycznia 2023 roku!

Sprawdź także

Nagroda im. M.Króla

Nagroda im. Marcina Króla 2023.Nagroda im. Marcina Króla za najlepszą opublikowaną w 2022 roku polską …