Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Płyta jest legalna

Płyta jest legalna

W związku z coraz częściej pojawiającymi się ze strony niektórych spadkobierców Czesława Niemena zarzutami, że wydana przez naszą firmę płyta kompaktowa NIEMEN ? TERRA DEFLORATA ? KONCERT jest wydawnictwem pirackim, pragnę oświadczyć, że w/w płyta jest całkowicie legalna.

Prawa do tego materiału otrzymał od artysty za jego życia jego stryjeczny brat Romuald Wydrzycki z wyraźną sugestią darczyńcy o możliwości opublikowania podarowanych archiwaliów. Wg. prawa nie może wchodzić w skład masy spadkowej coś, co spadkodawca już za swojego życia komuś podarował. Pan Romuald Wydrzycki sprzedał naszej firmie na podstawie legalnej umowy wszystkie prawa majątkowe dotyczące tego wydawnictwa, które otrzymał od krewnego. Prawa autorskie do utworów artysty opłacone zostały przez nas do organizacji Zaiks umowa nr. 679/2010. Pragnę dodać, że niniejsze wydawnictwo jest hołdem dla Czesława Niemena od jego stryjecznego brata Romualda Wydrzyckiego i spełnieniem jego życiowego marzenia jakim jest podtrzymywanie pamięci o swym wielkim krewnym. Sugestie jakiejkolwiek prywatnej osoby, że nasze wydawnictwo jest nie legalne, a nie mające uzasadnienia w legalnych dokumentach tego dotyczących są nie zgodne z polskim prawem. W państwie prawa, w którym przyjmuje się prawne domniemanie uczciwości, udowodnienie czegokolwiek może odbyć się tylko na podstawie prawomocnego wyroku sądowego. Sugestie i opinie osób prywatnych NIE STANOWIĄ PRAWA W TYM KRAJU, jeśli żyjemy w kraju, gdzie prawo obowiązuje. Jednocześnie przypominam Art. 51 ustawy o prawie autorskim: 2. Po wprowadzeniu do obrotu, dalszy obrót egzemplarzami utworu nie narusza praw autorskich….. Czyli odpowiedzialność za legalność obrotu egzemplarzem utworu ponosi firma wprowadzająca go na rynek, czyli nasza Agencja. Dodatkowo ostrzegamy, że jakiekolwiek pomówienia nas o nieuczciwość i dyskredytacja naszej firmy w mediach znajdzie swój finał w sądzie, a pomawiający poniosą za to surowe konsekwencje.
Z poważaniem Witold Andree

Agencja Handlowo-Artystyczna OSKAR s.c. Suchy Las 10.11.2010. Witold Andree Zawilcowa 42, 62-002 Suchy Las. Nip: 777-26-79-030, regon. 63440040440

Sprawdź także

Foto konkurs dla uczniów

Prawa człowieka w obiektywie – konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zapraszamy uczniów szkół …