Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Podkręcał swój taksometr

Podkręcał swój taksometr

Prokuratura Rejonowa Poznań – Stare Miasto skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy taksówki, który za pomocą zdalnie sterowanego narzędzia ingerował w zapis taksometru, to jest o przestępstwo z art. 315 §2 kodeksu karnego. Do ujawnienia przestępstwa doszło w następstwie kontroli dokonanej przez funkcjonariuszy skarbówki i UM Poznania. Do ujawnienia przestępstwa doszło w następstwie kontroli dokonanej przez funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Poznaniu i Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu oraz urzędników Wydziału Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Poznania.
W jej wyniku odkryto, że wydrukowany przez taksówkarza paragon został zawyżony o liczbę przejechanych kilometrów. Sprawę przekazano Policji, która przeprowadziła pod nadzorem prokuratury postępowanie przygotowawcze. W jego toku ustalono, że w taksówce zamontowano urządzenie ingerujące w prawidłowe działanie taksometru, które po otrzymaniu sygnału wysyłanego z pilota zdalnego sterowania, obsługiwanego przez kierowcę, zawyżało odległość przejechaną przez samochód.
Krzysztof H. przesłuchany jako podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu zabronionego i złożył uzgodniony z prokuratorem wniosek o wydanie wyroku skazującego. Występek z art. 315 § 2 kodeksu karnego zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Oskarżonemu taksówkarzowi grozi również odpowiedzialność za popełnienie wykroczenia określonego w art. 134 §1 kodeksu wykroczeń, albowiem Prokuratura Rejonowa Poznań – Stare Miasto wyłączyła materiały dotyczące dokonanego przez niego oszustwa przy świadczeniu usługi.

Sprawdź także

Wsparcie dla Igora Tuleyi

Na stronie internetowej Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów (IAJ) pojawiła sie informacja dotycząca sędziego Igora Tuleyi oraz …