Strona główna / Aktualności / Podsądny pobił sędzię

Podsądny pobił sędzię

Sędzia Sylwia Rehlis z Sądu Rejonowego w Rybniku została napadnięta podczas posiedzenia – poinformowała „Iustitia” na swoim profilu na Facebooku. Sprawca ataku trafił już do aresztu

Z informacji, jakie podała „Iustitia”, wynika, że podsądny podczas rozprawy przeskoczył przez stół sędziowski i uderzył sędzię pięścią. Następnie zaczął kopać leżącą kobietę.

Napastnika obezwładnił protokolant obecny na posiedzeniu.

Sędzia Rehlis orzeka w wydziale karnym sądu rejonowego.

Jak informuje onet.pl napastnik miał przy sobie nóż, który mu odebrano. – Tak, to prawda. Podczas przeszukania, zanim wszedł na salę sądową, znaleziono u niego nóż – poinformował WP rzecznik „Iustiti” sędzia Bartłomiej Przymusiński.

Więcej szczegółów na temat tego niebezpiecznego incydentu przekazał WP młodszy aspirant Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego śląskiej policji. – Z relacji policjantów z wydziału konwojowego wynika, że ok. godz. 13.35 w sądzie rozległ się alarm. Gdy pobiegli na I piętro okazało się, że z sali wyprowadzany jest 39-letni mężczyzna – opowiada WP Burakiewicz.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że podczas rozprawy 39-latek był agresywny i zaatakował sędzię. Został obezwładniony przez protokolanta i ochronę.
Sędzia ukarała go za ten incydent 14 dniami aresztu. Policjanci z wydziału konwojowego odprowadzili go do aresztu – opowiada WP młodszy aspirant Olaf Burakiewicz.

Mężczyzna nie był doprowadzony na salę sądową przez policjantów, odpowiadał z tzw. wolnej stopy.

Sprawdź także

D. Korneluk wygrał konkurs

W poniedziałek zaczęły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką prokuratorów chętnych do kierowania Prokuraturą Krajową. Komisja …