Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Pogarda dla władzy

Pogarda dla władzy

Dziennikarz „Newsweeka” dokonał prowokacji, Założył fikcyjną stronę internetową rzekomego stowarzyszenia głoszącego potrzebę natychmiastowego wprowadzenia w życie klauzuli sumienia dla nauczycieli poprzez popieranie i podpisywanie akcji „Deklaracja Wiary w Nauczaniu”. Dzieci ateistów czy wyznawcy innych religii w polskiej katolickiej szkole nie mają przecież czego szukać. Oto co pisze dzienikarz: „W piątek sprawdzam skrzynkę mejlową Deklaracji Wiary w Nauczaniu, bo na początku tygodnia wysłałem 50 mejli do gimnazjów im. Jana Pawła II z całej Polski. Zero odpowiedzi. Szkoły mają teraz wakacje i to, jak mówią moi rozmówcy, jeden z powodów nikłego zainteresowania deklaracją wśród nauczycieli w porównaniu z burzą, jaka miała miejsce w służbie zdrowia. Sprawa nie jest tak śmiertelnie poważna, jak kwestia aborcji. nie musi niczego wcześniej deklarować.(…) Na Facebooku do piątku dotarłem aż do 7754 osób, a zdobyłem tylko 33 lajki. Praktycznie nie znalazłem osób gotowych głośno poprzeć deklarację.
Na ratunek przychodzi mi metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. W czwartek opublikował oświadczenie, że „obywatel nie jest zobowiązany w sumieniu do przestrzegania zarządzeń władz cywilnych, jeżeli są one sprzeczne z wymogami porządku moralnego, z podstawowymi prawami osób lub wskazaniami Ewangelii”. Dziennikarz „Newsweeka” twierdzi:” Burza pewnie się zacznie”.
Myli się. Idą wybory, a ten na kogo Kościół rzuci anatemę nie ma co liczyć na wyborczy sukces. Szkoda, że władza czy to kościelna, czy też świecka, działające, o dziwo jednomyślnie, daje cały czas wyraz swojej pogardy dla społeczeństwa, które ich utrzymuje. Dziwne,ze pasterze wiary nie pomyślą o klauzuli sumienia pacjenta, ucznia czy obywatela…

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …