Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Policyjna pogarda

Policyjna pogarda

Pomimo zapewnień premiera Donalda Tuska,że kwestia wyjaśnienia zatrzymania przez policję w Opolu matki samotnie wychowującej dwójkę małoletnich dzieci, to kwestia godzin, nie dni; tylko MSW przed upływem 24 godzin opublikowało oświadczenie. Resort Jarosława Gowina milczy. Jak można było się spodziewać policja nie ma sobie nic do zarzucenia. – Nie było naruszeń przepisów, policjanci działali zgodnie z prawem – oświadczyła rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak po kontroli resortu ws. zatrzymanej w Opolu matki, której dzieci trafiły do pogotowia opiekuńczego. Przeanalizowane zostanie jednak zarządzenie dotyczące metod i sposobów zatrzymań.
Maciej Milewski z komendy policji w Opolu przedstawił wersję funkcjonariuszy o wieczornym zatrzymaniu samotnej matki. – Nie byliśmy świadomi statusu materialnego i sytuacji rodzinnej osoby zatrzymanej – poinformował policjant. Również w wydanym w sobotę oświadczeniu Komendy Głównej Policji napisano m.in., że „z dotychczasowych ustaleń i wypowiedzi ekspertów z zakresu prawa karnego i procedury karnej wynika”, że policjanci „zrobili wszystko co było możliwe w tej sytuacji by pogodzić literę prawa z dobrem dzieci” oraz że policjanci „do tej sprawy podeszli z olbrzymim zrozumieniem i empatią, stosując wręcz niestandardowe procedury działania, właśnie ze względu na dobro dzieci”.
W sobotę na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Opolu ukazał się komunikat prezesa sądu Jarosława Benedyka. Stwierdził on m.in., że „wypowiedzi polityków, przedstawicieli mediów i Policji, starających się wskazywać na nieprawidłowe i sprzeczne z prawem działania Sądu Rejonowego w Opolu są nieuprawnione”.
„Biedna matka, która pójdzie do aresztu na 25 dni za 2,3 tys. złotych grzywny. Będzie to kosztować podatników około 3,7 tys. złotych. Będzie tak, bo kiedy dzieci idą do domu opieki, to miesiąc ich utrzymania kosztuje około 6 tysięcy. Wszystko zgodnie z prawem, tylko brakuje podstawowej logiki”. „Policja wykonuje swoją pracę, ale dlaczego sąd doprowadza do sytuacji, w której aresztuje się kobietę winną 2 tysiące złotych państwu, a ludzi odpowiedzialnych ze demolkę na kilkadziesiąt tysięcy złotych, pobicia, rozboje puszcza się wolno lub daje więzienie w zawieszeniu. Czy kobieta jest groźniejsza niż bandyci. To skandal – gdzie ja żyję? „To skandal! Ciekawe czy policjanci z Opola dostaną medale za zatrzymanie bezbronnej kobiety, która jest niewinna i z nią śpią małe dzieci. Tylu przestępców jest na wolności, którzy maja nakaz doprowadzenia. Jakoś nie stosują tego, bo się boją o 22 wejść do mieszkania”.
– To tylko niektóre opinie internautów. Poczekajmy, co do powiedzenia świątobliwy Jarosław Gowin. Czy nadal będzie miał w nosie literę prawa, czy też znowu zwycięży duch prawa?

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …