Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Polityczna decyzja

Polityczna decyzja

Ryszard Grobelny, prezydent Poznania wstąpił do Platformy Obywatelskiej. Stosowną deklarację podpisał w Ratuszu. Informacją tą zachłystywały się wszystkie media, w tym dwa lokalne dodatki do ogólnopolskich dzienników. I co z tego? Mam kilkoro znajomych, którzy wstąpili i działają w PO i żadnego halo nie było. R. Grobelny to coś innego?

Rozumiem, że ważą się losy kandydatur na prezydenta Poznania. Tak chętny do objęcia tego stanowiska Filip Kaczmarek, nagle przestał się w tej materii wypowiadać; widać dieta europosła wypłacana w euro, to nie to samo co apanaże prezydenta stolicy Wielkopolski. Waldy Dzikowski szef PO w Poznaniu oświadczył, że wstąpienie R. Grobelnego, wcale nie oznacza,że będzie on kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Poznania.
Po co się oszukiwać. To dlaczego R. Grobelny nagle zapałał ?miłością? do PO? Jego polityczny byt się kończy. On i jego kamaryla doprowadzili Poznań do zastoju. Czy PO tego nie widzi? Po co ten cały zgiełk i publiczne nagłaśnianie prywatnej w końcu decyzji obywatela Poznania Ryszarda Grobelnego?
Chyba, że i on, i jego polityczne zaplecze, jak się okazuje PO, już nie potrafią żyć bez publicznego rozgłosu, bo wybory tuż, tuż.
Filip Sokołowski, Poznań

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …