Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Pomóżmy więźniom politycznym

Pomóżmy więźniom politycznym

Podczas spotkania Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego w Rydze, dnia 21 maja 2015 r. przyjęto rezolucję w sprawie więźniów politycznych w Azerbejdżanie, Białorusi i Armenii. W rezolucji czytamy, że ?rządy tych krajów muszą zrozumieć, iż więzienie obywateli motywowane pobudkami politycznymi, jest sprzeczne ze standardamijakie zgodziły się przestrzegać wstępując do Partnerstwa Wschodniego. Więźniowie muszą zostać uwolnieni, nękanie organizacji pozarządowych musi się skończyć, a prawa człowieka powinny być respektowane?. ?Projekt rezolucji został zgłoszony przez Alesia Bialackiego z Centrum Viasna. Aleś Bialacki wskazał, że wiele osób, które są teraz pozbawione wolności jak Intigam Aliyev, prawnik z Azerbejdżanu, wspierało go w demonstracjach i akcjach poparcia? ? tłumaczy Danuta Przywara, Prezes HFPC, obecna na głosowaniu nad rezolucją.
Głosowanie zostało przyjęte jednomyślnie przez organizacje pozarządowe będące członkami Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego. Organizacje pozarządowe zrzeszone w Forum spotykają się na corocznych spotkaniach tematycznych poświęconych prawom człowieka i demokratyzacji. Rezolucja dostępna jest na stronie HFPCz.

Sprawdź także

Prymat polskiego prawa

Premier Mateusz Morawiecki złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek „co do wyższości polskiego prawa konstytucyjnego nad …