Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Poprawny ukończył dwa latka

Poprawny ukończył dwa latka

Latem 2009 roku prezes spółki GREMEDIA, Rafał Gorączniak, po nabyciu portalu poznanskie-nieruchomosci.pl. podjął decyzję o uruchomieniu kolejnego portalu, który w całości byłby poświęcony tematyce prawnej, co jest unikatowe w skali kraju. 17 października 2009 roku, dniu urodziś św. Ivo, internauci mogli poznać nowy portal: poprawny.pl. Data inauguracji portalu ? 17 października nie była przypadkowa. Tego dnia, 1253 roku urodził się święty Ivo Helory z Bretanii, patron wszystkich prawników. Jednym z zamierzeń poprawnego jest przybliżanie postaci tego świętego nie tylko w kręgach prawniczych.
Pierwszym artykułem, który ukazał się na łamach była informacja o podjęciu przez Sąd Apelacyjny w Poznaniu decyzji o ustanowieniu nowego kompletu biegłych, który miał ustalić, co się stało na ulicy Bałtyckiej, gdzie w wyniku ostrzelania samochodu przez policjantów, młody poznaniak zginął, a drugi został kaleką do końca życia. Policjanci byli przeświadczeni, że strzelają do bandytów, w rzeczywistości ofiarami zostali Bogu ducha winni młodzi ludzie.
W październiku 2011 roku ?poprawny? poinformował o prawomocnym uniewinnieniu policjantów od zarzutu umyślnego działania, ale nadal nie wiadomo co się tak naprawdę wydarzyło przy ulicy Bałtyckiej. Błędy i zaniedbania poczynione we wstępnej fazie śledztwa, nieumiejętne zabezpieczanie śladów kryminalistycznych, bezsensowne niszczenie zebranego materiału dowodowego, już chyba nigdy nie pozwolą odpowiedzieć na pytanie ? dlaczego doszło do strzelaniny.
Minione jednak dwa lata stanowią jednak cezurę w działalności sądów. Procesy nadal są długotrwałe, toczą się opieszale, a wyroki i orzeczenia nie zawsze są zrozumiałe. W ciągu minionych dwóch lat zamieściliśmy setki relacji z procesów cywilnych, karnych, a także tych toczonych przed sądami administracyjnymi. Czytelnicy ?poprawnego? poznali dziesiątki poznańskich prawników, którzy podzielili się z nami swoimi przemyśleniami na temat kondycji prawa i tego co należałoby zmienić.
Nie wszystkie plany i zamierzenia udało się w pełni zrealizować, cieszy, że rozrasta się dział listów, pogłębiają z nami współpracę komornicy, zamieszczając obwieszczenia o licytacjach. Jesteśmy otwarci na wszystkie środowiska prawnicze i poznaniaków, którzy chcą poznawać meandry prawa w atrakcyjny i ciekawy sposób ? przejawem tego jest mający się niebawem pojawić Magazyn POPRAWNY, który będzie zwieńczeniem naszych dwuletnich wysiłków szerokiej popularyzacji prawa.

Sprawdź także

Lex Super Omnia

Apel Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia do przedstawicieli władzy ustawodawczej Stowarzyszenie Prokuratorów …