Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Poważny polski problem

Poważny polski problem

Zdaniem Michała Boniego, eurodeputowanego i kandydata KE na kolejną kadencję w PE, na niezależnie od tego, co Leszek Jażdżewski powiedziałby podczas wystąpienia poprzedzającego wykład Donalda Tuska na UW, PiS stwierdziłby, że „nie pasowało to do tego spotkania”. – To jest element gry manipulacyjnej, którą PiS zawsze stosuje – stwierdził gość TOK FM.
Prowadząca Poranek Radia TOK FM, Dominika Wielowieyska, pytała Michała Boniego obecnego eurodeputowanego oraz kandydata Koalicji Europejskiej na kolejną kadencję w PE o jego ocenę wystąpienia Leszka Jażdżewskiego. Redaktor naczelny „Liberte!” wystąpił na Uniwersytecie Warszawskim przed przewodniczącym Radu Europejskiej Donaldem Tuskiem. Mówił m.in. o tym, że „Kościół katolicki w Polsce obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu (…) zaparł się Chrystusa, zaparł się Ewangelii”.

Mamy problem z Kościołem katolickim w Polsce. Jako całość Kościół instytucjonalny w Polsce nie odrobił lekcji oświecenia. Jest poza soborem. Jest poza myśleniem w kategoriach wolności, równości i braterstwa. To trzeba dzisiaj jasno powiedzieć – podkreślił kandydat KE do europarlamentu.
Wielowieyska zwróciła uwagę, że słowa Jażdżewskiego miały kontekst polityczny i zdaniem wielu komentatorów uważa konfrontację z Kościołem w takiej formie, jaką zaproponował publicysta, za błąd, który zaszkodzi KE w kampanii. Bo obóz rządzący wystąpienie Jażdżewskiego „zapisał na konto” Koalicji Europejskiej.

Gdyby Leszek Jażdżewski mówił o rolnictwie i przy okazji powiedział coś złego o PiS, tak samo Prawo i Sprawiedliwość powiedziałby, że to nie pasuje do tego spotkania. To jest element gry manipulacyjnej, którą PiS zawsze stosuje. Żyjemy w wolnym kraju i mamy swobodę wypowiedzi – podkreślił Michał Boni.
Wystąpienie Leszka Jażdżewskiego. Platforma odwraca głowę? Gospodyni Poranka Radia TOK FM zwróciła uwagę na to, że po piątkowym wystąpieniu publicysty „Liberte!”, PO atakowana jest nie tylko przez rządzących, ale też przez Roberta Biedronia. Lider Wiosny stwierdził, że wystarczyło, by ktoś powiedział prawdę o Kościele, aby Platforma Obywatelska zaczęła się dystansować od Jażdżewskiego. Wielowieyska podkreśliła, że Donald Tusk nie nagrodził przemówienia publicysty brawami i chyba nie wiedział jak zareagować.

Sprawdź także

PiS unieważnia ETPC

W środę Trybunał mgr Przyłębskiej ma wyłączyć Europejski Trybunał Praw Człowieka. Wniosek Zbigniewa Ziobry jest …