Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Pozmeat wraca do prokuratury

Pozmeat wraca do prokuratury

Sąd Okręgowy w Poznaniu nie uwzględnił wniosku obrońców oskarżonych w aferze Pozmeatu i nie umorzył postępowania. Trybunał podjął decyzję, aby akta sprawa wróciły do prokuratury. Zdaniem prokuratury szefowie firmy narazili ją na straty w wysokości 31 milionów złotych.

Były szef rady nadzorczej Zakładów Mięsnych Pozmeat, prezes zarządu i była wiceprezes zostali oskarżeni przez oddział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Postawiono zarzuty wyłudzenia i niegospodarność przy budowie zakładu uboju i przetwórstwa mięsnego w Robakowie Włodzimierzowi N. prokuratura przedstawiła zarzuty spowodowania szkody na rzecz firmy w wysokości ponad 31 mln zł, związanych z wyłonieniem generalnego wykonawcy budowy zakładu uboju i przetwórstwa mięsnego w Robakowie a także z wykonaniem i wyposażeniem tej inwestycji.
Zdaniem śledczych Włodzimierz N. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził do wybrania na generalnego wykonawcę inwestycji amerykańskiej firmy ABT Engineering, pomimo że firma nie występowała w ustaleniach komisji technicznej i cenowej powołanej do wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji. Niezrealizowanie umów powodowało dodatkowe, wielomilionowe koszty Pozmeatu. Podobne zarzuty prokuratura przedstawiła też wiceprezes tej firmy Elżbiecie Z. oraz Jackowi J., którzy, według prokuratury, współdziałali z Włodzimierzem N.
Prokuratura zapowiada zaskarżenie postanowienia sądu.

Sprawdź także

Kto był w siatce Kremla

Komisja ds. wpływów rosyjskich rozpoczyna prace. Donald Tusk: Raport za dwa miesiące Komisja do badania …