Strona główna / Aktualności / Poznań poza podium

Poznań poza podium

?Dziennik Gazeta Prawna? opublikowała ranking wydziałów prawa. Poznańskich uczelni nie ma nawet na podium??!!! Wygrał Uniwersytet Warszawski, wyprzedzając Jagielloński i Wrocławski.

Zdaniem warszawskiego czasopisma, prawników kształci najlepiej ( w kategoriii szkół publicznych) Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział uzyskał 87,5 na 100 możliwych punktów. Na kolejnych miejscach uplasowały się Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Wrocławski.
W kategorii uczelni niepublicznych pierwsze miejsca zajęła Uczelnia Łazarskiego z Warszawy. Uzyskała 67 punktów. Wyprzedziła Szkołę Wyższą Prawa i Dyplomacji z Gdyni oraz Wyższą Szkołę Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Otrzymały one odpowiednio 63,5 oraz 59,3 punktów.
W tegorocznej edycji rankingu zwraca uwagę coraz lepsza pozycja uczelni które znajdują się na kolejnych miejscach. Dystans do lidera zmniejszyły ? jak pisze ?Dziennik Gazeta Prawna? Kraków, Wrocław, Białystok i Poznań. Wszystkie działające tam wydziały uzyskały ponad 80 punktów. Coraz lepsza jest też kondycja uczelni niepublicznych. Nie tylko, że liderzy taj kategorii zdobywają coraz więcej punktów, ale wyprzedzają już sporą część publicznych uniwersytetów.
(Źródło: Dziennik Gazeta Prawna)

Sprawdź także

List otwarty Adama Bodnara

List otwarty Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Adama Bodnara do prezydenta Lecha Wałęsy i pozostałych sygnatariuszy …