Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Poznańska kancelaria w stolicy

Poznańska kancelaria w stolicy

Jak już informowaliśmy poznańska kancelaria prawna Sowisło&Topolewski w 11 rankingu dziennika ?Rzeczpospolita? została uznana za największą kancelarię prawną w Wielkopolsce. W skali kraju uplasowała się na 24. miejscu. Dwa dni przed ogłoszeniem wyników kancelaria Sowisło&Topolewski otworzyła swoje biuro w centrum Warszawy. Zapytaliśmy adwokata Pawła Sowisło i adwokata Krzysztofa Topolewskiego o powody otworzenia biura w stolicy
– Ostatnie kilka lat charakteryzowało się dynamicznym rozwojem naszej kancelarii, co spowodowane było poszerzeniem zakresu świadczonych przez nią usług, w szczególności dzięki stałemu powiększaniu zespołu naszych prawników o osoby posiadające wysokie kwalifikacje oraz bogate doświadczenie zawodowe. Skutkiem tego był systematyczny i stały wzrost liczby obsługiwanych przez nas klientów z wielu branż. Dziękując im za udzielone naszemu zespołowi zaufanie oraz dbając o zabezpieczenie świadczenia obsługi prawnej również na terenie województwa mazowieckiego oraz w samej Warszawie postanowiliśmy rozszerzyć działalność kancelarii poprzez otwarcie biura w Warszawie. Obecność Kancelarii Sowisło & Topolewski w stolicy rozpoczyna kolejny etap w rozwoju naszego zespołu.
Kto obsługuje biuro? Poznańscy czy warszawscy prawnicy? Jak duże jest wasze biuro i gdzie je można znaleźć?
– Zatrudniliśmy w nim zarówno poznańskich jak i stołecznych prawników. Jest to lokal o powierzchni 165 metrów kwadratowych, a mieści się w centralnym miejscu Warszawy przy ulicy Pańskiej 98/52.
Mimo kryzysu kancelarie prawne radzą sobie całkiem dobrze. Jak jednak kryzys jest postrzegany przez duże kancelarie, taką jak wasza….
– Odczuwamy kryzys. Przekłada on się na inną strukturę świadczenia naszych usług. Więcej teraz jest transakcji o charakterze dywersyfikacji czy restrukturyzacji, aniżeli klasycznych umów sprzedaży albo fuzji, na których zarabia się przecież najwięcej. Warto dodać, że twórcy rankingu, dziennik Rzeczpospolita nagradzała właśnie kancelarie, które brały udział w wiodących transakcjach na polskim rynku w 2012 r. Przedsięwzięciach, które zostały uznane za istotne, ciekawe, nowatorskie. Wyróżniono kancelarie, które takie transakcje obsługiwały, i te, które najczęściej uczestniczyły w wiodących rynkowych przedsięwzięciach.
Kiedyś mówiono, że małe jest piękne. Na rynku usług prawnych dominują jednak duże, należałoby powiedzieć – wielkie kancelarie prane.
– Bo właśnie w nich należy upatrywać przyszłość zawodów prawniczych. Nie boimy się żadnej konkurencji, ani ze strony małych, ani dużych kancelarii.
A czy duże kancelarie mogą także pomóc zwykłemu Kowalskiemu, który zagubił się w procesie z zamożnym sasiadem albo urzędem, a nie stać go na renomowaną kancelarię?
– Naszą dewizą jest pomagać wszystkim. Nie demonizowałbym jednak naszych cen. Często są one wyimaginowane. Specjalizujemy się w obsłudze przedsiębiorstw i firm, ale pomożemy i Kowalskiemu. Rozmawiamy z każdym klientem nie patrząc na wielkość osiąganych przez niego dochodów. Często działamy nadto pro bono a często cenę naszej pomocy dostosowujemy do możliwości osoby szukającej u nas pomocy prawnej. Na fotografii od lewej adwokat Pawel Sowislo i adwokat Krzysztof Topolewski

Sprawdź także

Lex Super Omnia

Apel Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia do przedstawicieli władzy ustawodawczej Stowarzyszenie Prokuratorów …