Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Poznańska studentka uhonorowana

Poznańska studentka uhonorowana

Helsińska Fundacja Praw Człowieka organizuje 5 czerwca uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w III edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską o prawach człowieka. Wyróżniono m.in. pracę Marii Napiontek z Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pt. “International standard setting with regard to the right to water?. Laureatem I nagrody tegorocznej edycji konkursu został Łukasz Lasek z Wydziału Prawa i Administracji UW za pracę pt. ?Ograniczenia dostępu do leków jako skutek (uboczny?) ochrony patentowej?.
Miejsce II zajęła praca magisterska pt. ?Konstytucyjny status osób ubezwłasnowolnionych?, autorstwa Roberta Rybskiego, zaś miejsce III to ?Naruszenie wizerunku osób publicznych w reklamie? Marty Aleksandrowicz ? oboje laureaci są absolwentami prawa Uniwersytetu Warszawskiego.
Wyróżniono także pracę Marii Napiontek z Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pt. “International standard setting with regard to the right to water?.
Podczas uroczystej gali laureaci III edycji Konkursu przedstawią publiczności pokrótce założenia zwycięskich prac magisterskich, a następnie, po każdej prezentacji, odbędą się krótkie panele dyskusyjne z zaproszonymi ekspertami z dziedzin poruszonych w pracach konkursowych.

Sprawdź także

Stan wyjątkowy i obrońca

Stan wyjątkowy nie ogranicza prawa do obrony – stanowisko Prezesa NRA i Dziekan ORA w …