Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Poznański komornik wydalony

Poznański komornik wydalony

Komisja Dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej w Warszawie, na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro wydaliła ze służby Konrada C. ? Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu. Minister sprawiedliwości niezwłocznie po ustaleniu, że doszło do nieprawidłowości w prowadzeniu kancelariizawiesił komornika w wykonywaniu jego czynności. Jednocześnie skierował do Komisji Dyscyplinarnej wskazany wyżej wniosek, w którym domagał się orzeczenia wobec Konrada C. najsurowszej kary dyscyplinarnej ? wydalenia ze służby komorniczej. Zostały mu zarzucone czyny polegające na uniemożliwianiu przeprowadzania kontroli kancelarii, by uniknąć odpowiedzialności dyscyplinarnej i karnej.
Komisja Dyscyplinarna w całej rozciągłości podzieliła przytoczone przez ministra aprawiedliwości argumenty co do rodzaju zawnioskowanej kary i uznała go za winnego zarzucanych czynów, wydalając ze służby komorniczej. Orzeczenie to nie jest prawomocne. Jednocześnie informujemy, że aktualnie w Prokuraturze Rejonowej Poznań ? Stare Miasto w Poznaniu, z zawiadomienia Ministra Sprawiedliwości, toczy się postępowanie przygotowawcze w sprawie spowodowania niedoboru środków pieniężnych i innych nieprawidłowości stwierdzonych w kancelarii wyżej wymienionego komornika.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości

Sprawdź także

Policja w roli Inkwizycji

Pomysł PiS – mandat musisz przyjąć. Karnista: sprawiedliwość wymierzać będzie szeregowy policjant. Słowo „panie władzo” …