Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Pozory demokracji

Pozory demokracji

Biskup Tadeusz Pieronek: Oczywiście, że to wszystko zmierza do rządów autorytarnych. Nie ma już demokracji w Polsce, są tylko pozory demokracji.

Tak ocenił biskup Tadeusz Pieronek, odpowiadając na pytanie dziennikarzy stacji France 3 o sytuację w naszym kraju i europie Wschodniej. Po wypowiedzi hierarchy w mediach społecznościowych zawrzało.
Autorzy programu zapytali bpa Pieronka również o Lecha Kaczyńskiego, pochowanego w krypcie na Wawelu. – Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska zostali pochowani w tym grobowcu. To jedyny prezydent, pochowany w tej nekropolii polskich królów. Nie ma żadnego innego – powiedział Pieronek. Francuscy dziennikarze przekonywali w swoim programie, że duchowny potępia skoncentrowanie całej władzy w kraju w rękach Jarosława Kaczyńskiego, oraz że decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu „rozzłościła biskupa”. Dodawali też, że „PiS korzysta ze swojej większości w parlamencie, aby uchwalać ustawy sprzeczne z zasadami niezależności wymiaru sprawiedliwości oraz mediów”.
Źródlo” onet.pl

Sprawdź także

PiS unieważnia ETPC

W środę Trybunał mgr Przyłębskiej ma wyłączyć Europejski Trybunał Praw Człowieka. Wniosek Zbigniewa Ziobry jest …