Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Pozwól sobie pomóc

Pozwól sobie pomóc

Zwrócenie uwagi na prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem ? to główny cel realizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości kampanii ?Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc?. W całej Polsce pojawiło się ponad 2300 billboardów.

Zawisly one w dużych miastach i mniejszych miejscowościach. ?Pokrzywdzeni przestępstwem mają swoje prawa? ? to hasło jakie pojawia się na plakatach. Odsyłają one też do strony Ministerstwa Sprawiedliwości www.pokrzywdzeni.gov.pl. To tam każdy zainteresowany znajdzie niezbędne informacje o działających na terenie całego kraju Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, zapozna się z treścią informatora dla osób pokrzywdzonych czy też znajdzie wzór pisma procesowego.
– Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem to temat, któremu w naszych pracach poświęcamy szczególne miejsce ? powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. ? Jednym z priorytetów Ministerstwa Sprawiedliwości jest nie tylko umacnianie praw tych osób, ale także promocja wiedzy o już przysługującym im uprawnieniach. To także cel realizowanej przez nas z sukcesem kampanii, którą stale poszerzamy ? dodaje.
Dotychczas, w ramach realizacji kampanii ?Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc? m.in. w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych wyemitowane zostały bezpłatnie spoty telewizyjne. Realizowany jest także cykl audycji radiowych na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Sprawdź także

Bezprecedensowy list

Trybunał Konstytucyjny opublikował 16 listopada bezprecedensowy list sędziego Bartłomieja Sochańskiego do sędziów trybunalskich w reakcji na publikację …