Strona główna / Aktualności / Pozwól sobie pomóc

Pozwól sobie pomóc

Zwrócenie uwagi na prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem ? to główny cel realizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości kampanii ?Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc?. W całej Polsce pojawiło się ponad 2300 billboardów.

Zawisly one w dużych miastach i mniejszych miejscowościach. ?Pokrzywdzeni przestępstwem mają swoje prawa? ? to hasło jakie pojawia się na plakatach. Odsyłają one też do strony Ministerstwa Sprawiedliwości www.pokrzywdzeni.gov.pl. To tam każdy zainteresowany znajdzie niezbędne informacje o działających na terenie całego kraju Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, zapozna się z treścią informatora dla osób pokrzywdzonych czy też znajdzie wzór pisma procesowego.
– Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem to temat, któremu w naszych pracach poświęcamy szczególne miejsce ? powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. ? Jednym z priorytetów Ministerstwa Sprawiedliwości jest nie tylko umacnianie praw tych osób, ale także promocja wiedzy o już przysługującym im uprawnieniach. To także cel realizowanej przez nas z sukcesem kampanii, którą stale poszerzamy ? dodaje.
Dotychczas, w ramach realizacji kampanii ?Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc? m.in. w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych wyemitowane zostały bezpłatnie spoty telewizyjne. Realizowany jest także cykl audycji radiowych na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Sprawdź także

Sądowe roszady w Poznaniu

Minister Adam Bodnar powołał właśnie troje nowych prezesów w sądach w Poznaniu. Tutejsze i krakowskie …