Strona główna / Listy / Praca w HFPC

Praca w HFPC

Dołącz do nas! Szukamy specjalisty lub specjalistki do naszego działu komunikacji

Helsińska Fundacja Praw Człowieka to jedna z najstarszych organizacji zajmujących się prawami człowieka w Polsce. Obserwujemy proces uchwalania prawa i zgłaszamy swoje opinie, proponujemy zmiany oraz występujemy przed sądami polskimi i międzynarodowymi. Pomagamy osobom, których prawa zostały naruszone. Skupiamy się na szczególnie wrażliwych grupach, w tym ze społeczności LGBT+, migrantach i migrantkach. Interweniujemy także w przypadkach brutalności policji, tłumienia wolności słowa czy naruszenia prawa do protestowania. Składamy też raporty do organizacji międzynarodowych i edukujemy o prawach człowieka.

Do naszego zespołu obecnie poszukujemy specjalisty lub specjalistki, którzy wesprą komunikacyjnie codzienną pracę Fundacji.

Twoimi głównymi zadaniami będą:

  • udział w opracowaniu strategii komunikacji HFPC, jej konsultowanie i wdrażanie;
  • planowanie komunikacji w porozumieniu z zespołem;
  • obsługa mediów społecznościowych HFPC – tworzenie tekstów i materiałów graficznych, odpowiadanie na komentarze i wiadomości, monitoring;
  • nawiązywanie kontaktów z dziennikarzami i dziennikarkami oraz utrzymanie już istniejących;
  • współpraca z zespołem ekspertów i ekspertek HFPC oraz partnerami zewnętrznymi przy bieżącej komunikacji, współredagowanie z nimi tekstów;
  • organizacja i promocja wydarzeń, m.in. debat i konferencji;
  • obsługa narzędzi do komunikacji mailowej z bazą kontaktów;
  • praca nad wzmocnieniem komunikacji wewnętrznej w organizacji;
  • zarządzanie stroną internetową.

Ta rola jest dla Ciebie, jeśli:

  • posiadasz wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: komunikacja społeczna, dziennikarstwo, nauki polityczne, prawo;
  • masz ponad rok doświadczenia w pracy w obszarze komunikacji, PR lub marketingu;
  • posiadasz relacje z dziennikarzami/dziennikarkami lub masz łatwość w ich nawiązywaniu;
  • potrafisz przygotować proste grafiki i wprowadzać niewielkie zmiany w materiałach graficznych (korzystamy z pakietu Adobe);
  • pisanie tekstów przychodzi Ci z łatwością, znasz zasady poprawnej polszczyzny;
  • potrafisz współpracować w dużych zespołach;
  • jesteś proaktywny / proaktywna, proponujesz samodzielnie pomysły i potrafisz je wprowadzić w życie;
  • bardzo dobrze znasz język angielski (inne języki będą plusem, szczególnie rosyjski lub ukraiński);
  • doskonale potrafisz zorganizować swoją pracę, jesteś obowiązkowy/a;
  • interesujesz się bieżącymi wydarzeniami, sprawami społecznymi i prawami człowieka.

Mile widziane będzie:

  • doświadczenie w zakresie fundraisingu;
  • wiedza z zakresu opracowania strategii i planu jej realizacji.

Oferujemy:

  • pracę w wymiarze pełnego etatu w modelu hybrydowym (mamy biuro w centrum Warszawy);
  • umowę o pracę (najpierw na 3-miesięczny okres próbny);
  • wynagrodzenie w przedziale 6000 – 9000 zł brutto w zależności od kompetencji.

 Czujesz, że to oferta dla Ciebie? Zgłoś się do nas:

  • prześlij nam swoje CV na adres e-mail: rekrutacja@hfhr.pl do 31 maja 2021 r. W temacie maila wpisz „Specjalista / specjalistka komunikacji”;
  • w wiadomości napisz kilka słów o sobie, czemu chciał(a)byś z nami współpracować i o swoich najważniejszych doświadczeniach zawodowych związanych z komunikacją;
  • osoby, które zostaną zaproszone na rozmowy rekrutacyjne (zdalne), zostaną poproszone o przygotowanie krótkiego zadania rekrutacyjnego.

W przesłanych dokumentach prosimy o umieszczenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Helsińską Fundację Praw Człowieka dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Sprawdź także

Letnie praktyki u RPO

Rusza nabór na studenckie praktyki wakacyjne w Biurze RPO Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zaprasza studentów …