Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Praktyki u RPO

Praktyki u RPO

Rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek zaprasza studentów prawa III, IV, V roku studiów do udziału w 3-tygodniowym programie bezpłatnych praktyk wakacyjnych. Proces rekrutacji odbędzie się w trzech etapach, a na zgłoszenie masz czas do 20 maja 2022 r. W tym roku praktyki będą prowadzone w formie hybrydowej i odbędą się w dwóch turach:

I tura od 20.06 do 8.07,
II tura od 11.07 do 27.07. 

W ramach praktyk weźmiesz udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez ekspertów z Biura, podczas których dowiesz się jak funkcjonuje BRPO i jakie sprawy aktualnie prowadzi. Współpracując z wybranym zespołem skargowym, pod okiem profesjonalistów, przekonasz się z jakimi problemami najczęściej borykają się obywatele oraz jak wygląda stosowanie prawa w praktyce. Będziesz mieć okazję spotkać wybitnych prawników i ekspertów z różnych dziedzin prawa i uczestniczyć w konferencjach i spotkaniach organizowanych w Biurze RPO. Weźmiesz też udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Szczegóły na strone biurorpo.pl

Sprawdź także

Tylko UAM

Wydział Prawa UAM wśród najlepiej przygotowujących na aplikacje prawnicze  Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało podsumowanie wyników egzaminów wstępnych …