Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Prawo i muzyka

Prawo i muzyka

Już po raz drugi na Przystanku Woodstock obecni byli przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich. Podczas Festiwalu – w ramach Akademii Sztuk Przepięknych – funkcjonował „namiot praw obywatelskich”, w którym można było porozmawiać z doświadczonymi prawnikami, złożyć skargę do RPO, wziąć udział w szkoleniu: „Zadbaj o siebie. Poznaj prawa obywatelskie z RPO”. Uczestnicy Przystanku Woodstock w „namiocie” Rzecznika mogli również przekonać się jakie trudności podczas głosowania w wyborach napotykają osoby z niepełnosprawnością i osoby starsze. Było to działanie realizowane przez RPO w ramach Koalicji „Sprawna Demokracja”: 4-6 sierpnia 2011 r.
Przystanek Woodstock staje się remedium na wszystkie polskie bolączki. W rytm młodzieżowej muzyki do młodych docierają wyznawcy i Kościoła i innych kultów, i politycy, i jak się okazuje prawnicy. Szkoda,że młodzież na praktyczne lekcje prawa musi czekać na Woodstock, a nie dzieje się to przez cały rok szkolny. Dobre jednak i to.

Sprawdź także

Jaki egzamin notarialny

Gdzie powinno się zdawać egzamin notarialny. Resort sprawiedliwości zgadza się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Powinno …