Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Prawo i urbanistyka

Prawo i urbanistyka

2022 URBANO PLANNING TEAM SUMMER CAMP  | 1890 BITHIN DISTILLERY. Pod @dresem na stronach internetowych firmy URBANO zainteresowani studenci mogą znaleźć informacje na temat możliwości wzięcia udziału w letnich praktykach plenerowych. Kancelaria urbanistyczno-prawna URBANO ogłosiła o zbliżających się praktykach. Warsztaty urbanistyczne i projektowe w Bytyniu zostaną zorganizowane w ramach praktyk studenckich pracowni URBANO. Kancelaria URBANO działa w Poznaniu od 2005 roku i realizuje usługi na terenie całego kraju.

Zajęcia projektowe realizowane będą na terenie obiektu starej gorzelni w Bytyniu w dniach 09-16.09.2022 nad jeziorem Bytyńskim. Prace będą nadzorowane przez Biuro Dokumentacji Projektów deweloperskich URBANO, Kancelarię urbanistyczno – prawną URBANO oraz przez pracowników firm deweloperskich z grupy URBANO oraz przez biura projektowe, firmy wykonawcze, firmy usługowe współpracujące z organizatorem. 2022 URBANO Planning Team Summer Camp at Bithin Distillery to spotkanie grupy studentów kierunków: architektury, architektury krajobrazu, architektury wnętrz, budownictwa, budownictwa zrównoważonego rozwoju, geodezji i kartografii, geografii, gospodarki przestrzennej, grafiki, inżynierii środowiska, kartografii, ochrony dóbr kultury, ochrony środowiska, ogrodnictwa, prawa, projektowania mebli, rzeźby, sztucznej inteligencji, technologii ochrony środowiska, turystyki i rekreacji, zintegrowanego zarządzania.

  –URBANO realizuje program praktyk studenckich już od 2007 roku. Przez naszą firmę przewinęły się setki studentów rożnych kierunków poznańskich uczelni. Od 15 lat pomagamy studentom w zdobywaniu praktycznego doświadczenia, chętnie dzielimy się wiedzą. Nasza firma jest otwarta na pomoc w zdobywaniu wiedzy. W pracowni zawsze jest sporo projektów na rożnym etapie realizacji, przy których studenci mogą wykazać się kreatywnością, starannością lub pracowitością. Wielu praktykantów zdobywało u nas także staże, etaty. Dzisiaj są pracownikami koncernów, pracownikami urzędów lub prowadzą własną działalność. Lubimy pomagać mówi Urbano Rafał Gorączniak prezes, właściciel i założyciel firmy URBANO.

Na terenie starej zabytkowej gorzelni o powierzchni użytkowej około 1.800 m.kw, zgodnie z wytycznymi inwestora powstanie hotel, restauracja oraz strefa SPA. Uzupełnieniem projektu ma być, jak onegdaj produkcja spożywcza. Teren inwestycji łącznie wynosi ponad 12.000 m.kw. W uzupełnieniu inwestycji jest budowa mariny. Na sąsiednim terenie inwestor planuje wybudowanie budynku zamieszkania zbiorowego (condohotelu). Generalnym projektantem jest Urbano. Firma URBANO współpracuje z biurami projektów innych branż oraz dostawcami nowoczesnych technologii (solar energy). Wartym podkreślenia jest fakt, że to właśnie firma URBANO uzyskała w roku 2016 certyfikat domu wielorodzinnego potwierdzający wykorzystanie technologii inteligentnego domu w inwestycji Willa Urbano przy ulicy Suchej 5a w Poznaniu, jako pierwsza firma w Polsce budująca budynek wielorodzinny z wykorzystaniem rozwiązań firmy DEIMIC.

Bezkompromisowym jest także to, że w projektach mieszkaniowych Willa URBANO od 2015 roku firma w każdym lokalu mieszkalny montuje klimatyzację. Uzupełnieniem nowych inwestycji mieszkaniowych od 2018 roku jest montowanie stacji ładowania samochodów elektrycznych. URBANO uzyskała także warunki zabudowy dla MBA Real Estate z Warszawy, współpracując z firmą generalnego wykonawstwa Scalio z Kwilcza na realizację centrum handlowego o powierzchni zabudowy 6.700 m.kw w Rogoźnie przy ulicy Kolejowej. Firma obsługuje inne projekty mieszkaniowe, komercyjne oraz przemysłowe. Studenci podczas praktyk w pracowni URBANO z pewnością nie będą się nudzić….  

***

Kontakt do Organizatora Kampusu w Bytyniu | dr Urbano Rafał Gorączniak | BIURO Projektów Deweloperskich URBANO | URBANO Kancelaria Urbanistyczno Prawna | T.+48781URBANO | urbano@urbano.com | www.urbano.pl | Urbano Inwestycje Sp. z o.o. www.DEWELOPER.biz | Stacja Urbano Poznań, ul. Wawrzyniaka 19, 60-506 Poznań

Bytyń położony nad jeziorem z 6 wyspami i licznymi rezerwatami przyrody został wybrany na miejsce pleneru urbanistyczno – projektowego, który odbędzie się już we wrześniu. Sympozjum jest planowane w ramach warsztatów i praktyk studenckich biura planowania inwestycji deweloperskich URBANO oraz kancelarii urbanistyczno – prawnej URBANO z Poznania

Sprawdź także

Pióro Nadziei 2022

Otwarcie zgłoszeń do nagrody medialnej Pióro Nadziei za rok 2022! Od 5 do 29 stycznia …