Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Prawo w psychologii i medycynie

Prawo w psychologii i medycynie

Ogólnopolska konferencja ?Prawo w psychologii i medycynie ? problemy i wyzwania XXI w.? odbędzie się 18 maja w Warszawie.
Jakie są prawa i obowiązki psychologów i psychoterapeutów? Jakie prawa przysługują pacjentom w gabinecie psychoterapeutycznym? Z jakimi problemami etycznymi mierzą się osoby wykonujące zawody psychologa, psychoterapeuty, lekarza, pielęgniarki i innych zawodów medycznych? Na te i inne tematy rozmawiać będą uczestnicy konferencji, organizowanej w warszawskiej siedzibie Uniwersytetu SWPS. Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny, a jednym z istotnych punktów programu będzie problematyka prowadzenia psychoterapii zgodnie z prawem i etyką.
Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są: adwokaci, radcy prawni, psycholodzy, psychoterapeuci, lekarze, pielęgniarki, pedagodzy. Organizatorzy zachęcają so nadsyłania abstraktów w obszarach tematycznych, obejmujących takie zagadnienia jak: prawa i obowiązki psychologa, psychoterapeuty etyka w zawodach psychologa, psychoterapeuty prawa pacjenta w gabinecie psychoterapeutycznym zmiany w Prawie medycznym ? tworzenie kategorii szpitali, ustawa o poz. Planowane są 4 sesje plenarne. Wszystkie zgłoszone prace nawiązujące do tematyki konferencji zostaną uwzględnione i zakwalifikowane do przedstawienia, a te spełniające kryteria regulaminowe będą drukowane w całości w publikacji pokonferencyjnej. Kwalifikacji nadesłanych prac dokonają członkowie Komitetu Naukowego.
Osoby zainteresowane czynnym udziałem w konferencji proszone są o nadesłanie streszczeń (max 1 strona A4) do dnia 01.03.2017 r. w formie elektronicznej na adres biura konferencji.Szczegly na stronie adwokatura.pl

Sprawdź także

Zjazd „Iustitii”

Prawo nie rodzi się z bezprawia. Oczekujemy rozliczenia zła, które zostało wyrządzone – uchwała XXX …