Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe

Prawo Warte Poznania

Iustitia Oddział Wielkopolski we współpracy z inicjatywą Łańcuch Światła Poznań zapraszają na spotkanie w ramach cyklu „Prawo Warte Poznania”.

„Prawo Warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem.

Czy surowe prawo oznacza prawo sprawiedliwe? Czy zaostrzanie prawa karnego jest potrzebne? Czemu służą zmiany w kodeksie karnym wprowadzane w ostatnich miesiącach? W jakich okolicznościach prawo karne powinno powstawać, a w jakich powstaje? Jaki wpływ ma prawo karne na społeczeństwo? Jaki jest cel kary? Czy aby kara była skuteczna, musi być surowa? I jak ma się do tego wszystkiego sprawiedliwość?

Będziemy również mówić o pomyłkach sędziowskich oraz postaramy znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego społeczeństwo w pewnych okolicznościach orzekane kary ocenia jako zbyt surowe lub zbyt pobłażliwe.

Na te i wiele innych pytań odpowie sędzia Jakub Kościerzyński, przewodniczący Zespołu ds. Prawa Karnego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. W trakcie spotkania publiczność może zadawać pytania.

Sprawdź także

Nie, dla politycznego knebla

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” z dnia 19-12-2021 w sprawie przyjęcia przez Sejm tzw. …