Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Premiera i recital

Premiera i recital

Z przyjemnością ?Scena na Piętrze? zaprasza Państwa na spotkanie z przepiękną poezją Juliusza Słowackiego w mistrzowskiej interpretacji wspaniałego duetu aktorskiego : ANNA ROMANTOWSKA i KRZYSZTOF KOLBERGER.

W lirykach – mistycznych, melancholijnych i ironicznych- osiąga Słowacki doskonałość sztuki i już one same zapewniają mu pozycje jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Spektakl wypełnią wiersze filozoficzne, będące zapisem odczuć, pejzażu, dźwięków ,barwnych obrazów, które dodatkowo ?pomaluje? muzyką Chopina jego wybitny interpretator ? pianista Rafał Odrobina. Premiera odbędzie się 8 czerwca 2010 roku o godzinie 19.
X X X O
gromnym aplauzem na stojąco i z nieukrywanym niedosytem, rok temu widzowie żegnali JOANNĘ RAWIK po brawurowo wykonanym spektaklu Ptak smutnego stulecia , o życiu i karierze Edith Piaf. Artystka (także pisarka, felietonistka ) obiecała wrócić do poznańskiej publiczności tym razem z recitalem swoich największych przebojów. Na pewno nie zabraknie najbardziej znanego w jej repertuarze utworu Romantyczność, na motywach poloneza As-dur Fryderyka Chopina. Pieśniarce przy fortepianie towarzyszyć będzie Eugeniusz Majchrzak. Recitral Joanany Rawik ?Kocham Świat? odbędzie się w teatrze ?Scena na Piętrze? 28 czerwca o godzinie 19.
Romuald Grząślewicz

Sprawdź także

Nie będę łamać prawa

Działając zgodnie z własnym sumieniem i złożonym ślubowaniem sędziowskim, obligującym mnie do wiernego służenia Rzeczypospolitej …